ناخونک

ناخونک: بازی FIFA 22

تماشا در یوتیوب

 

با درود خدمت تمامی مخاطبین رسانه گیمین، در جدیدترین قسمت از سری برنامه ناخونک، به سراغ بازی FIFA 22 که می‌توان گفت جدیدترین و بهترین بازی شبیه‌ساز فوتبال در حال حاضر است، رفتیم.

بعد از اینکه بازی‌ eFootball منتشر شد و نشان داد که فاجعه‌ای بیش نیست، همه منتظر بودند تا ببینند، رقیب سنتی این بازی، یعنی فیفا در سری جدید خود چه عملکردی را دارد.

بگذارید همین اول بگوییم، eFootball هیچ شانسی در برابر FIFA 22 ندارد و کونامی بار دیگر شکست خورد، شاید در برخی از سال‌ها، تنها مزیت فیفا نسبت به رقیبش بحث لایسنس‌ها بود، ولی امسال فیفا در همه ‌چیز بهتر بوده و شاید فقط در یک بخش، یعنی ساخت چهره‌ها، عملکرد برابری داشته‌اند.

اولین موردی که می‌تواند یک بازی فوتبال را لذت‌بخش کند، هوش مصنوعی خوب است. واقعاً امسال، فیفا از هوش مصنوعی خوبی برخوردار است و مثل eFootball نیست که بازیکنان به هم گره بخورند یا بازیکن‌ها توپ از جلوی‌شان رد شود و هیچ کاری نکنند.

نکته بعدی در مورد هوش مصنوعی این بازی، زمانی است که شما با CPU بازی می‌کنید، واقعاً کار راحتی ندارید، مخصوصاً اگر درجه سختی بازی را در آخرین حد قرار دهید، می‌بینید که چقدر CPU باهوش است و بازیکن‌ها به‌خوبی هم دیگر را در زمین پیدا می‌کنند و اگر شما حواستان به بازی نباشد، ممکن است با تعداد گل بالا در برابر حریفی که یک انسان هم نیست، تحقیر شوید.

درمورد گرافیک بازی بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی (PC) می‌توان گفت که پیشرفت چشم‌گیری حاصل نشده و گرافیک تقریباً همان گرافیک نسخه قبل را دارد، ولی در نسخه پلی ‌استیشن ۵، مخصوصاً رنگ‌بندی‌ها، خیلی بهتر شده‌اند.

در ساخت چهره‌ها نیز، انصافاً خوب عمل شده و توجه به جزئیات بد نبوده است.

گیم پلی بازی نسبت به سری ۲۱، واقعاً پیشرفت داشته و روان‌تر شده است. همچنین، انیمیشن‌های جدیدی برای بازیکنان اضافه ‌شده، این انیمیشن‌ها مخصوصاً وقتی به چشم می‌خورد که دروازه‌بان‌ها برای دریافت توپ شیرجه بزنند، در آن موقع می‌بینید که چقدر انیمیشن‌ها نسبت به سری ۲۱ بهتر شده‌اند.

برخلاف eFootball که توپ ‌بازی، فیزیک درست ‌و حسابی نداشت و تکلیفش با خودش هم مشخص نبود، در این بازی واقعاً فیزیک توپ عالی کار شده و شما وزن یک توپ فوتبال را درک می‌کنید.

بازی امسال در بخش Career Mod خود پیشرفت‌هایی چشم‌گیری داشته است. شاید تا سال قبل، خیلی‌ها زیاد سمت Career Mod نمی‌رفتند، چون چالش خاصی نداشت و بعد از یک ماه بازی کردن، شما به‌عنوان یک مربی یا بازیکن به همه ‌چیز می‌رسیدید و دیگر چیزی برایتان تازگی نداشت؛ اما در این نسخه شما می‌توانید یک شرایط چالشی را انتخاب کنید که حسابی سخت است و برای بهترین شدن زمان بیشتری از یک ماه نیاز است پس حتماً سری به Career Mod فیفا ۲۲ بزنید.

شاید بازی FIFA 22 بهترین فیفایی که تا به امروز منتشر شده است نباشد، ولی در حال حاضر، بهترین بازی شبیه‌ساز فوتبال است که تجربه آن به همه دوست داران بازی‌های ورزشی توصیه می‌شود.

نمایش بیشتر

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا