ناخونک

ناخونک: بازی ایرانی سیاووش

تماشا در یوتیوب

 

با درود خدمت تمامی مخاطبین رسانه گیمین، در جدیدترین قسمت از سری برنامه ناخونک، به سراغ بازی ایرانی سیاووش که یک بازی در سبک اکشن ماجرایی است رفتیم.

بازی ایرانی سیاووش جزو معدود بازی‌های ایرانی است که به سراغ یک داستان اصیل ایرانی رفته است، یعنی یکی از داستان‌های شاهنامه؛ داستان بازی از زمانی شروع می‌شود که سیاووش، شاه ایران به‌صورت ناجوانمردانه کشته می‌شود و همسر و پسرش کیخسرو از ایران به توران تبعید می‌شوند، بعد از گذشت سال‌ها، پهلوان ایرانی به نام گیو به همراه یارانش برای بازگرداندن کیخسرو به تخت پادشاهی ایران، راهی توران می‌شود.

نکته جالب در بازی سیاووش، وجود پهلوان‌های زیاد ایرانی در بازی و شخصیت‌های زیاد برای بازی کردن است، مثل رستم، گیو، گودرز و بیژن و… البته نکته منفی‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که با وجود تغییر کردن کاراکتر بازی در مراحل مختلف، چهره و لباس‌های آن‌ها تغییر نمی‌کند و این مورد اصلاً جالب نیست.

مثلاً اگر در مرحله‌ای شما رستم و در مرحله بعدی گیو باشید، چهره‌ها هیچ تغییری نمی‌کند.

موسیقی بازی دارای یک تم حماسی است و کاملاً با حال و هوای بازی مطابقت دارد، در بازی شما برای جنگیدن می‌توانید از دو سلاح استفاده کنید که شامل تیر و کمان و سلاح‌های نزدیک می‌شود، البته این نکته را فراموش نکنید که برای شکست دادن دشمنان، فقط استفاده از سلاح‌های معمولی کافی نیست، بلکه شما باید از جادو استفاده کنید.

با جلوتر بردن بازی، شما می‌توانید کاراکتر خود را لول آپ کنید و جادوهای جدید را باز کنید. درنهایت، اگر به داستان‌های حماسی ایرانی علاقه دارید، سیاووش می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

شما همین حالا می‌توانید این بازی را از هیولا دریافت کنید:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا