آنتی ناخونک

آنتی-ناخونک: بازی مختار: فصل قیام – پارت اول

تماشا در یوتیوب

 

با درود خدمت تمامی مخاطبین رسانه گیمین، بالاخره پس از مدت‌ها به سراغ آیتم آنتی ناخونک رفتیم که آخرین قسمت‌های آن به بازی شبگرد و کانال سکوت برمی‌گردد، اما امروز با یک بازی خاص و بزرگ ایرانی، یعنی دومین نسخه از سه‌گانه سفیر عشق با نام مختار: فصل قیام به خانه‌های شما بازگشتیم.

شاید کسی فکرش را هم نمی‌کرد که بعد از سفیر عشق که پروسه ساختنش چیزی حدود پنج سال طول کشید، خیلی زود و فقط در فاصله هشت ماه از نسخه قبلی، فصل دوم این بازی هم به بازار بیاید.

طبق گفته سازندگان، بازی از نظر گرافیک، همان سفیر عشق است، اما گیم پلی بازی دست‌خوش تغییراتی شده است. همچنین موسیقی‌های جدید، شخصیت‌های جدید، داستان جدید، بهینه‌تر شدن بازی، محیط‌های بیشتر و همین‌طور اضافه شدن باس فایت از سری تغییراتی است که این سری نسبت به سفیر عشق داشته است.

داستان بازی پس از ۲ سال از نسخه قبلی بازی ادامه می‌یابد و حضرت مسلم بن عقیل (ع) و امام حسین (ع) به همراه یارانشان شهید شده‌اند، اما نه مختار و نه مهران، هیچ‌کدام به هدفشان یعنی فدا شدن در راه امام و اسلام نرسیدند، یکی اسیر زندان‌های ابن زیاد و دیگری اسیر بیابان‌ها شد.

در این بازی، شخصیت اصلی مهران نیست، بلکه شخصیت اصلی مختار است، ولی سازندگان کاراکتر مهران را حذف نکرده‌اند و مهران در بخش‌هایی از بازی به کمک مختار می‌آید.

شاید در نگاه اول، گیم پلی این بازی و سفیر عشق دقیقاً مثل هم باشند و تفاوتی حس نکنید، ولی هرچه که بازی را جلوتر ببرید، متوجه این نکته می‌شوید که مبارزات در فصل قیام حس خیلی بهتری را نسبت به سفیر عشق دارد، درواقع، ضربات کمی سنگین‌تر و وزن‌دارتر شده‌اند که این مورد باعث می‌شود شما از شمشیرزنی با دشمنان لذت ببرید.

همچنین شاید اولین مهارت‌هایی که برای هر سلاح باز می‌کنید، شبیه سفیر عشق باشد، ولی در ادامه مهارت‌های جدید و متفاوت نسبت به سفیر عشق را می‌توانید بازکنید.

همانند سفیر عشق، شما سلاح‌های متفاوتی حمل می‌کنید که هرکدام از آن‌ها را می‌توانید قوی‌تر کنید. در بازی سیستم لوت کردن هم وجود دارد که با گشت‌وگذار در نقشه، می‌توانید نشان حیات و نشان خشم را پیدا کنید که با پیدا کردن هر ۳ از این نشان‌ها، نوار جان و خشم شما افزایش می‌یابد.

سیستم سوارکاری نسبت به سفیر عشق کمی بهبود داشته است، ولی هنوز آن‌طور که باید و شاید نیست.

بازی در بخش موسیقی و صداگذاری، پیشرفت خوبی را داشته است. موسیقی‌هایی که هنگام مبارزه پخش می‌شود، دیوانه‌وار ‌است و شما را حسابی به‌وجد می‌آورد تا مبارزات خیلی جذاب‌تر شوند.

در سفیر عشق، گاهی می‌دیدیم که صدای کاراکترها با حرکات دهانشان منطبق نیست، اما در این نسخه هم انیمیشن‌های صورت بهتر شده‌اند و هم حس و حال گویندگان بهتر شده است.

نکته‌ای که راجع‌به مختار باید گفت و یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود، بهینه شدن فوق‌العاده این بازی نسبت به نسخه قبلی است. با اینکه گرافیک بازی افت چندانی نداشته، اما بازی واقعاً بهینه ‌شده است.

اگر سفیر عشق با فریم پایین ‌بر روی سیستم شما اجرا می‌شد، قطعاً مختار خیلی روان‌تر اجرا می‌شود و حتی می‌توان این بازی را با سیستم‌های ضعیف‌تر هم‌ بازی کرد.

در نهایت می‌توان گفت که این بازی کاملاً نسبت به سفیر عشق از هر نظر پیشرفت داشته است، اما هنوز با یک بازی بزرگ جهانی، فاصله دارد که اگر بازی‌های رسانا شکوه کویر و منادیان بصیرت همین روند را همراه با پیشرفت ادامه دهند، قطعاً روزی می‌توانند با بازی‌های بزرگ دنیا هم رقابت کنند.

نمایش بیشتر

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا