آنتی ناخونک

آنتی-ناخونک: بازی مختار: فصل قیام – پارت دوم

تماشا در یوتیوب

 

با درود خدمت تمامی مخاطبین رسانه گیمین، در جدیدترین قسمت از سری برنامه آنتی ناخونک، به سراغ پارت دوم بازی مختار: فصل قیام رفتیم که در پارت اول توانست انتظارات را از یک بازی ایرانی باکیفیت برآورده کند.

در این قسمت، مختار از گذراندن یک سری اتفاقات به شهر مکه رسید. شهر مکه هم همچون شهر کوفه به زیبایی هرچه ‌تمام‌تر طراحی ‌شده است و به‌نظر می‌رسد که شهر مکه از وسعت بیشتری نسبت به شهر کوفه‌ای که در سفیر عشق دیدیم برخوردار‌است.

همچنین مکان‌های جدیدی مثل باغ مختار و قصر آل زبیر به بهترین نحو طراحی ‌شده است، شخصیت‌های جدیدی مثل عبدالله بن زبیر به بازی اضافه ‌شده‌اند. جالب این است که اکثر دیالوگ‌هایی که بین مختار و عبدالله بن زبیر، ردوبدل می‌شود، دیالوگ‌های همان سریال مختارنامه است.

نکته جالب در مراحلی که در مکه دنبال می‌شود، این است که موسیقی‌های مخصوص خود را دارد، مثلاً وقتی شما با دشمن درگیر می‌شوید، موسیقی که پخش می‌شود، همان موسیقی نیست که در شهر کوفه پخش می‌شد و همین مورد نشان‌دهنده وسواس سازندگان بازی برای بخش موسیقی است.

بالاخره در این پارت با اولین باس فایت بازی روبرو شدیم، قوی‌ترین مرد سپاه حسین بن نمیر که انصافاً شکست دادنش چالش خاصی محسوب نمی‌شود و فقط با کمی تمرکز به‌راحتی می‌توان این باس فایت را شکست داد.

نکته‌ای که راجع‌به مختار باید گفت و یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود، بهینه شدن فوق‌العاده این بازی نسبت به نسخه قبلی است. با اینکه گرافیک بازی افت چندانی نداشته، اما بازی واقعاً بهینه ‌شده است.

اگر سفیر عشق با فریم پایین ‌بر روی سیستم شما اجرا می‌شد، قطعاً مختار خیلی روان‌تر اجرا می‌شود و حتی می‌توان این بازی را با سیستم‌های ضعیف‌تر هم‌ بازی کرد.

در نهایت می‌توان گفت که این بازی کاملاً نسبت به سفیر عشق از هر نظر پیشرفت داشته است، اما هنوز با یک بازی بزرگ جهانی، فاصله دارد که اگر بازی‌های رسانا شکوه کویر و منادیان بصیرت همین روند را همراه با پیشرفت ادامه دهند، قطعاً روزی می‌توانند با بازی‌های بزرگ دنیا هم رقابت کنند.

خرید بازی مختار: فصل قیام

دریافت از هیولا

نمایش بیشتر

۳ دیدگاه

  1. سلام حسین امان اللهی ،لطفا از بازی های ایرانی روزهای خاکستری و بازمانده گیمپلی بگذارید،این بازی ها تو سایت پاریس گیم موجود است،راستی تو سایت علاوه بر بازی های ایرانی،بازی های خارجی هم هستند(بازی رمبو هم تو سایت هست)،لطفا گیمپلی بگذارید،لطفا تایید بکنید.

  2. سلام گیمین،اگر پیشنهاد من را در نظر میگیرید؟(گیمپلی گذاشتن از بازی های روزهای خاکستری و بازمانده).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا