نوستالژک

نوستالژک: بازی لطفعلی‌خان زند

تماشا در یوتیوب

 

با درود خدمت تمامی مخاطبین رسانه گیمین، در جدیدترین قسمت سری برنامه نوستالژک، به سراغ بازی ایرانی لطفعلی‌خان زند دومین قسمت از سه‌گانه Quest of Persia رفتیم.

اولین سری این مجموعه، پایان معصومیت و سومین سری این مجموعه هم شمشیر نادر نام دارد. این بازی درست در ۱۳ سال پیش یعنی سال ۱۳۸۷ در سبک اکشن سوم شخص منتشر شد.

داستان بازی درمورد برخی از نبردهای لطفعلی‌خان زند آخرین شاه حکومت زندیه است که با آقا محمدخان قاجار و نیروهایش وارد جنگ شده است تا نگذارد ایران به دست قاجاریان بیفتد و درنهایت حکومت زندیه را هم حفظ کند.

شما در نقش لطفعلی‌خان زند می‌بایست در کنار نیروهای خود در برابر قاجاریان و هم در برابر خیانت‌کارانی مثل ابراهیم کلانتر بجنگید.

روایت داستان بازی کمی مشکل دارد و شما را به‌خوبی و به‌درستی در کم و کیف اتفاقات نمی‌گذارد، مثلاً در شروع بازی، شما خود را به‌یک‌باره در میان میدان جنگ می‌بینید و قبل از آن زمینه‌سازی خاصی صورت نگرفته است.

بازی با اینکه برای ۱۳ سال پیش است، ولی انصافاً از هر نظر نسبت به زمان خودش در مقابل دیگر بازی‌های ایرانی برتر است، مخصوصاً گرافیک بازی که حسابی شما را برای یک بازی ایرانی که این ‌همه سال پیش به بازار آمده است، شوکه می‌کند. طراحی سربازان، کاراکترهای اصلی، سلاح‌ها و قلعه‌ها، همه و همه به بهترین نحو خودش طراحی ‌شده است.

موسیقی بازی هم انصافاً خوب و گوش‌نواز کار شده است و حتی تا حدی می‌تواند حسی متفاوتی را به شما القا کند.

از نظر گیم پلی، خیلی نمی‌شود روی بازی حساب کرد، با این‌حال، در بازی کمبوهای مختلفی وجود دارد و این نشان می‌دهد که سازندگان، تمام تلاش خود را در آن سال‌ها برای ساخت یک بازی با گیم پلی خوب کرده‌اند.

در بازی سلاح‌های متفاوتی وجود دارد، از تفنگ گرفته تا شمشیرها و نیزه‌ها، جز کار با تفنگ، کار با بقیه سلاح‌ها نسبت به آن سال‌ها خوب کار شده است.

بازی لطفعلی‌خان زند جزو بازی‌های خوب ایرانی نسبت به زمان ساخت خود محسوب می‌شود که متأسفانه این روزها امکان تجربه آن سخت است، ولی غیرممکن نیست.

شما هم اگر دوست دارید این بازی را ادامه دهیم با حمایت‌های خود از این ویدیو، لطفعلی‌خان زند را به قسمت دوم برسانید.

نمایش بیشتر

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا