ناخونک

ناخونک: بازی Ancient Wars: Sparta

تماشا در یوتیوب

 

با درود خدمت تمامی مخاطبین رسانه گیمین، در جدیدترین قسمت از سری برنامه ناخونک، به سراغ بازی Ancient Wars: Sparta رفتیم.

این بازی در سبک استراتژیک است که در سال ۲۰۰۶ و توسط World Forge ساخته شده و مثل اکثر بازی‌های این سبک، دارای مراحل داستانی است.

نکته جالب مراحل داستانی، حضور امپراتوری هخامنشیان و یکی از بزرگ‌ترین شاهان آن، یعنی خشایارشا است. غیر از داستان خشایارشا، شما می‌توانید داستان کشورهای مصر و یونان را هم پیش ببرید که قطعاً برای ایرانی‌ها، همان داستان هخامنشیان جذاب‌تر است.

داستان مراحل ایرانی بازی از زمانی آغاز می‌شود که داریوش بزرگ، شاه ایران بعد از جنگ ماراتون، تصمیم می‌گیرد که جانشین خود را برای حکومت بر ایران انتخاب کند؛ او دو پسر داشت و هر دو مدعی تخت حکومت بودند (خشایارشا و ارته‌برزن) که او خشایارشا را انتخاب کرد و پس از مرگ داریوش بزرگ، خشایارشا به تخت حکومت نشست، ولی ارته‌برزن که خود را برای حکومت به ایران، لایق‌تر می‌دید، دست به شورش زد.

حال شما در بازی، باید ابتدا شورش برادر خود را متوقف کنید و بعد هم جنگ‌های داخلی دیگر را پیروز شوید تا دوباره ایرانی قوی و منسجم را بسازید.

عجیب است که این بازی، به‌اندازه دیگر سری بازی‌های استراتژیک مثل Stronghold در کشور ما شناخته ‌شده نیست، چرا که انصافاً همه آن چیزی که یک بازی استراتژیک برای دیده شدن نیاز دارد را در این بازی می‌توانید پیدا کنید.

شما در بازی Ancient Wars: Sparta انواع و اقسام نیروها مثل کماندار، شمشیرزن، سوارکار و… را می‌توانید داشته باشید و انواع و اقسام ادوات جنگی برای شکستن دروازه هر قلعه‌ای که باعث می‌شود گیم پلی بازی واقعاً سرگرم‌کننده باشد.

گرافیک بازی هم با توجه به زمان انتشار، مطلوب است و هنوز هم برای بازی کردن مناسب است.

درمورد صداگذاری بازی، نمی‌توانم نظر بدهم، چون به سراغ نسخه دوبله‌شده این بازی رفتیم. موسیقی بازی هم بسیار خوب است و در زمان مناسب می‌آید و کارش را می‌کند و آن‌ وقتی هم که باید می‌رود.

در نهایت، شما هم اگر طرفدار این سبک هستید، بازی Ancient Wars: Sparta می‌تواند یک تجربه خوب و لذت‌بخش برای شما با‌شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا