ناخونک

ناخونک: بازی عملیات انهدام ۳

تماشا در یوتیوب

 

با درود خدمت تمامی مخاطبین رسانه گیمین، در جدیدترین قسمت از سری برنامه ناخونک، به سراغ یک بازی شوتر اول شخص ایرانی، یعنی عملیات انهدام ۳ رفتیم.

بیشتر بازی‌های شوتر ایرانی که ما از آن‌ها محتوای ویدیویی تولید کردیم، اغلب حداقل کیفیت لازم برای بازی کردن و لذت بردن از یک بازی شوتر را داشتند، ولی می‌توان گفت عملیات انهدام، نه‌تنها نمی‌تواند انتظارات شما را از یک بازی شوتر برآورده کند، بلکه ممکن است در طول بازی عصبی شوید و از خریدن این بازی هم پشیمان شوید.

در شروع بازی، اصلاً توضیح خاصی داده نمی‌شود که ما اصلاً که هستیم و می‌خواهیم چه‌کار کنیم، به همین خاطر بازی برای شما گنگ خواهد بود و گنگ هم به جلو خواهد رفت؛ ولی ظاهراً ما یکی از نیروهای لبنانی هستیم و برای دستگیری یک جاسوس اسرائیلی به مأموریتی رفته‌ایم.

بازی مروری هم به جنگ هشت‌ساله ایران با عراق نیز دارد. در یک کلام باید گفت، روایت بازی افتضاح است. متأسفانه بازی از هوش مصنوعی بسیار پایین خود رنج می‌برد و همیشه سربازان به‌صورت غیرمنتظره از ناکجا آباد، جلوی شما ظاهر می‌شوند و یا به دیوار و موانع مختلف گیر می‌کنند.

گاهی اوقات، آنقدر هوش مصنوعی و گیم پلی بازی، بد عمل می‌کنند که اصلاً شما متوجه نمی‌شوید دشمن از کجا تیر می‌زند. همچنین در بعضی مواقع، حتی اگر دشمن شما را ندیده باشد و شما پشت یک دیوار با‌شید، بدون اینکه شما را دیده باشند، به دیوار شلیک می‌کنند و این یک فاجعه است.

گرافیک بازی هم خیلی معمولی است و در بهینه‌سازی هم مشکلات فراوانی دارد. بازی، با اینکه گرافیک نه‌چندان سنگینی دارد، اما گاهی شاهد افت فریم شدیدی هستیم.

تنها ویژگی مثبت بازی، این است که طبیعت بازی پویا است؛ مثلاً در روستاها، شاهد حیواناتی مثل گاو و بز و یا در رودخانه، شاهد تمساح هستیم.

بازی عملیات انهدام ۳ از نظر گان پلی هم حس خوبی را به شما نمی‌دهد و صداگذاری سلاح‌ها هم اصلاً خوب نیستند. گویندگان کاراکترها، مخصوصاً کاراکترهایی که به زبان عربی صحبت می‌کنند، واقعاً فاجعه است و خیلی بی‌حس و حال و بدون هیجان خاصی، دیالوگ‌ها را رد و بدل می‌کنند.

این سری بازی برای شرکت سازنده، یک پروژه بسیار بزرگی است که توان خروجی مناسبی را ندارند و بهتر است در ژانرهای کوچک‌تر، تلاش به ساخت بازی‌ای بهتر کنند تا بتوان آن را با لذت تجربه کرد.

اگر مایل به دریافت بازی هستید، می‌توانید از سایت خودِ بازی خریداری کنید:

نمایش بیشتر

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا