ناخونک

ناخونک: بازی West of Loathing

فرض کنید بازی‌های نقش‌آفرینی جذاب و سرگرم‌کننده، با حال و هوای طنز تلفیق شوند، نتیجه آن، یک بازی نقش‌آفرینی کمدی خواهد شد که امروز قصد داریم به سراغ یک اثر متفاوت و جذاب در این سبک بریم، یعنی بازی West of Loathing.

بازی West of Loathing در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، اما با وجود اینکه این اثر حتی کمتر از ۵ سال عمر دارد، می‌تواند علاوه بر روده بور کردن شما از خنده و ارائه یک اثر نقش‌آفرینی موفق، با اتمسفر و طراحی متفاوتش، حال هوای آثار نوستالژیک را نیز تداعی کند. جهانی که علاوه بر سیاه و سفید و دوبعدی بودنش شما را با کاراکترهای کبریتی همراه می‌کند.

مزرعه خانوادگی خود را ترک کنید و برای یافتن بختتان به غرب سفر کنید! از آب گذرهای مارزده عبور کنید، به اسکلت‌هایی که کلاه کابوی به سر دارند مشت بزنید، با گاوهای اهریمنی گلاویز شوید و مناطق چندش‌آور متنوعی را بررسی کنید و مشکلاتتان را به روش‌های مختلفی از سر راه بردارید. جهانِ باز و متنوع بازی را کاوش کنید و با شخصیت‌های مختلفی آشنا شوید؛ برخی از آن‌ها خوب هستند، بسیاری بد بوده و برخی زشت.

این اثر همچنین توانست رضایت منتقدان را نسبت به خود جلب کرده و به نمره ۸۷ در متاکریتیک دست پیدا کند.

بازی West of Loathing همچنین دارای یک سیستم مبارزه‌ای نوبتی بسیار طنز است که هیچ‌کس قوانین آن را بر هم نمی‌زند، حتی مارها و اسکلت‌ها! به این صورت که وقتی قصد مبارزه با یک کاراکتر را دارید، وارد یک فضای مبارزه‌ای نوبتی شده و با استفاده از تجهیزاتتان به دشمن آسیب می‌رسانید. در این ناخونک نیز با این سیستم مبارزه‌ای جالب توجه روبرو شدیم که البته اولین رویارویی‌هایمان چندان موفقیت‌آمیز نبود!

بازی به‌نوعی یک اثر جهان باز نیز محسوب می‌شود که در آن می‌توانید به‌راحتی در اطراف قدم بزنید و به صحبت با NPCهای بازی بپردازید.

نمایش بیشتر

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا