مقالاتویدیو

یادگیری زبان انگلیسی با بازی Call of Duty

 

در یکی دیگر از سری برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی با بازی‌های ویدیویی، امروز به سراغ سری معروف Call Of Duty رفته و قصد داریم تا همراه یکدیگر به یادگیری چند لغت جدید و پرکاربرد بپردازیم، پس با یادگیری زبان انگلیسی با بازی Call of Duty همراه باشید.

پس ‌از اینکه اولین قسمت این مجموعه را با بازی GTA V آغاز کردیم و با بررسی یکی از سکانس‌های ابتدایی بازی، لغات و اصطلاحات جالبی را همراه با مثال‌های آن آموختیم، در این قسمت، دو سکانس از یکی از مراحل بازی Call of Duty WWII را انتخاب کردیم و قرار است به همان شیوه سه مرحله‌ای قبل، به یادگیری زبان انگلیسی از طریق این سکانس‌ها بپردازیم.

در اینجا لازم می‌دانم یک ‌بار دیگر این مراحل را همراه یکدیگر مرور کنیم:

  • تماشا: این مرحله با وجود سادگی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این قسمت، ما ابتدا یک صحنه خاص را از بازی مدنظر انتخاب می‌کنیم این سکانس یا سکانس‌ها، می‌تواند یک مرحله کامل از بازی، تلفیقی از قسمت‌های مختلف یک بازی و یا حتی به محتویات درون بازی مرتبط نبوده و به‌عنوان ‌مثال، تریلر این اثر باشد.

اما کاری که به عهده شماست، تماشای این سکانس مشخص که یک زیرنویس بزرگ و خوانا نیز برای آن قرار داده ‌شده می‌باشد. این مرحله علاوه بر اینکه شما را با کلیت اتفاقات آن سکانس آشنا می‌کند، به شما این اجازه را می‌دهد تا برای مرحله دوم یعنی یادگیری آمادگی پیدا کنید.

  • یادگیری: در این مرحله به سراغ یادگیری یکسری لغات یا اصطلاحات مشخص (که با رنگ آبی در مرحله اول نیز قابل ‌رؤیت هستند) می‌پردازیم. به این شکل که همراه تماشای دوباره آن صحنه با زیرنویس انگلیسی، به توضیح و یادگیری پرداخته و این یادگیری را نیز با آوردن مثال‌هایی تکمیل می‌کنیم.

سعی شده تا مثال‌ها، هم برگرفته از خود آن بازی ویدیویی یا بازی‌های دیگر باشد، اما برای برخی لغات و اصطلاحات خاص به مثال‌های متنی بسنده کرده‌ایم.

  • آزمون: تفاوت اصلی این مرحله با مراحل پیشین، این است که در این قسمت، خبری از زیرنویس انگلیسی نبوده و شما باید با اتکا به قدرت شنیداری زبان انگلیسی‌تان و همچنین سؤالاتی که ما هر از گاهی از شما می‌پرسیم، از صحت یادگیری خود مطلع شوید.

در پایان نیز فراموش نکنید که نظرات و پیشنهاد‌ات شما برای ما فوق‌العاده مهم است و به پیشرفت هرچه سریع‌تر ما در این مسیر کمک می‌کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا