مقالاتویدیو

یادگیری زبان انگلیسی با بازی GTA V

تماشا در یوتیوب

 

امروز در گیمین مفتخریم تا یک محتوای فوق‌العاده جدید و کاربردی با تلفیقی از بازی‌های ویدیویی و زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم. همان‌طور که از نام این سری ویدیوها پیداست، قرار است تا دقایقی را همراه یکدیگر به یادگیری زبان انگلیسی همراه با بازی‌های ویدیویی مختلف بپردازیم و امروز نیز بازی انتخابی ما نسخه پنجم بازی پرطرفدار جی تی ای، یعنی GTA V است.

در این ویدیوها از یک روش کاملاً حساب‌شده برای یادگیری استفاده‌ شده و دارای سه مرحله است که در این قسمت به شرح آن می‌پردازیم:

  • تماشا: این مرحله با وجود سادگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این قسمت، ما ابتدا یک صحنه خاص را از بازی مدنظر انتخاب می‌کنیم، این سکانس یا سکانس‌ها، می‌تواند یک مرحله کامل از بازی، تلفیقی از قسمت‌های مختلف یک بازی و یا حتی به محتویات درون بازی مرتبط نبوده و به‌عنوان ‌مثال، تریلر این اثر باشد.

اما کاری که به عهده شماست، تماشای این سکانس مشخص که یک زیرنویس بزرگ و خوانا نیز برای آن قرار داده‌ شده است می‌باشد. این مرحله علاوه بر اینکه شما را با کلیت اتفاقات آن سکانس آشنا می‌کند، به شما این اجازه را می‌دهد تا برای مرحله دوم یعنی یادگیری، آمادگی پیدا کنید.

  • یادگیری: در این مرحله به سراغ یادگیری یکسری لغات یا اصطلاحات مشخص (که با رنگ آبی در مرحله اول نیز قابل ‌رؤیت هستند) می‌پردازیم. به این شکل که همراه تماشای دوباره آن صحنه با زیرنویس انگلیسی به توضیح و یادگیری پرداخته و این یادگیری را نیز با آوردن مثال‌هایی تکمیل می‌کنیم.

سعی شده تا مثال‌ها برگرفته از خود آن بازی ویدیویی یا بازی‌های ویدیویی دیگر باشد، اما برای برخی لغات و اصطلاحات خاص به مثال‌های متنی بسنده کرده‌ایم.

  • آزمون: تفاوت اصلی این مرحله با مراحل پیشین، این است که در این قسمت خبری از زیرنویس انگلیسی نبوده و شما باید با اتکا به قدرت شنیداری زبان انگلیسی‌تان و همچنین سؤالاتی که ما هرازگاهی از شما می‌پرسیم، از صحت یادگیری خود مطلع شوید.

در پایان نیز فراموش نکنید که نظرات و پیشنهاد‌های شما برای ما فوق‌العاده مهم است و به پیشرفت هرچه سریع‌تر ما در این مسیر کمک می‌کند.

نمایش بیشتر

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا