مقالاتویدیو

۱۰ بازی ایرانی پیشنهادی برای تابستان ۱۴۰۰

بازی‌های ویدیویی، چیزی که می‌تواند بهترین انتخاب برای پر کردن اوقات فراغتمان بوده و لحظاتی را برایمان خلق کند که تجربه آن‌ها در دنیای واقعی، تقریباً غیرممکن است. امروز قصد داریم تا به شما ۱۰ بازی ایرانی پیشنهادی برای تابستان ۱۴۰۰ را معرفی کنیم که وقت خوبی برای تجربه کردن آن‌ها است. این آثار مستقل، می‌توانند علاوه بر پر کردن اوقات فراغتتان، چیزهایی به شما آموخته و حتی نظر شما را نسبت به بازی‌های ایرانی تغییر دهند.

تماشا در یوتیوب

 

هرچند بازیسازی در ایران تا تبدیل ‌شدن به یک صنعت، راه درازی در پیش دارد، اما برخی بازیسازان و استودیوهای ایرانی، توانسته‌اند تا حد زیادی کیفیت بازی‌های خود را به بازی‌های باکیفیت خارجی نزدیک کنند. حتی برخی از این آثار با دریافت نمرات بالا از منتقدان در سراسر دنیا، توانسته‌اند نام خود را در بین بهترین بازی‌های آن سبک به ثبت برسانند.

در این مقاله ۴ بازی مختص رایانه‌های شخصی، ۲ بازی برای کنسول‌ها و همینطور رایانه‌های شخصی، ۳ بازی که در حال حاضر مختص پلتفرم موبایل هستند و یک بازی که در هر دو پلتفرم (موبایل و رایانه‌های شخصی) قابل بازی هست را معرفی خواهیم کرد. با گیمین همراه باشید.

۱- شبگرد: طلوع تاریکی

به‌عنوان اولین بازی در این لیست، قصد داریم به سراغ یک اثر نوستالژی برویم که اتفاقاً در همین اواخر، به‌صورت دیجیتالی در مارکت هیولا قابل ‌دسترسی شد.

با اینکه شبگرد: طلوع تاریکی، اولین و آخرین ساخته استودیو پردیس گیم بوده و این استودیو ایرانی پس از ساخت شبگرد منحل شد، اما هنوز هم بعد از گذشت حدود ۷ سال از انتشار آن، می‌توان در گیم پلی مهیج، داستان‌سرایی عمیق و شخصیت‌پردازی قدرتمندش غرق شد.

شبگرد در سبک اکشن سوم شخص بوده و زندگی پر رمز و راز ابرقهرمانی را به تصویر می‌کشد که هیچ‌چیز از خود و گذشته‌اش را به یاد نمی‌آورد. این کاراکتر دوست‌داشتنی، با بدنی تماماً باندپیچی‌شده، تبدیل به کابوسی برای باندهای خلاف‌کاری شهر شده و شب‌هنگام به دنبال بازیابی هویتش در مکان‌هایی پرخطر است.

نقد و بررسی بازی شبگرد

شبگرد دارای پنج مرحله و گیم پلی حدوداً سه‌ساعته است.

در مرحله آغازین، بازی سعی می‌کند یک پیش‌نمایش از اتفاقاتی را به تصویر بکشد که باعث خلق شدن شخصیت شبگرد شده است، اما به‌طورکلی شبگرد: طلوع تاریکی، خود محتوایی دارد که آن‌ را تبدیل به یک پیش‌نمایش برای ماجراجویی‌های آینده شبگرد می‌کند، پیش‌نمایشی که بر محوریت شخصیت شبگرد و جدال او برای یافتن هویتش ساخته‌شده است.

۲- فقط چپ رو بگیر

فقط چپ رو بگیر، اثر بسیار کوتاه، اما قدرتمندی است که می‌تواند یک تجربه تکرار نشدنی از سبک ماجراجویی اشاره و کلیک، برایتان به ارمغان آورد.

داستان بازی درباره یک کارآگاه به نام موریس است که برای پیدا کردن یک الماس گران‌قیمت، وارد قلعه‌ای مخوف می‌شود. درون این قلعه، موجودات خبیث و البته خنده‌آوری همچون یک موش و ارواح، انتظار این را می‌کشند تا به‌ حساب جویندگان الماس برسند.

بازی از همان ابتدا، نحوه روایتی را پیش می‌گیرد که به بازی حس طنز فوق‌العاده جذابی می‌بخشد و می‌توان این شیوه روایت را مشابه برنامه کودک‌هایی همچون پلنگ صورتی دانست که تقریباً همه ما با آن خاطره داریم.

فقط چپ رو بگیر، حاوی معماهای بسیار خلاقانه‌ای نیز می‌باشد که برای حل برخی از آن‌ها، به آزمون ‌و خطا نیاز است. البته این معماها آن‌قدرها هم چالش‌برانگیز و دشوار نیستند که نیاز به ‌صرف زمان زیادی برای حل کردن آن‌ها باشد.

فقط چپ رو بگیر

هرکدام از معماهای بازی، به‌گونه‌ای طراحی ‌شده‌اند که اگر آن‌ها را به‌درستی انجام ندهید، جان خود را از دست ‌داده و باید بار دیگر با آن روبرو شوید. هرچند معماها در جزئیات و روش‌های حل متفاوت هستند، اما به‌طورکلی، در دو دسته قرار می‌گیرند.

برخی از آن‌ها، تنها از المان‌های فکری برخوردارند و برای حل آن‌ها باید آزمون ‌و خطا انجام دهید و نوع دیگری از معماها نیز در بازی وجود دارند که علاوه بر المان‌های معمایی، سرعت عمل شما را به چالش می‌کشند.

اگر به دنبال یک تجربه کوتاه، اما سرگرم‌کننده می‌گردید که بتواند علاوه بر ایجاد لحظات طنز، خاطرات انیمیشن‌های دوران کودکی را برایتان زنده کند، فقط چپ رو بگیر و کارآگاه دوست‌داشتنی آن، می‌تواند بهترین گزینه باشد.

 

اثری که در حال حاضر در هر دو پلتفرم رایانه‌های شخصی و موبایل قابل ‌دسترسی است.

۳- سفیر عشق

در ادامه لیست ۱۰ بازی ایرانی پیشنهادی برای تابستان ۱۴۰۰ می‌خواهیم به سراغ یک سبک ‌پرطرفدار در دنیای بازی‌های ویدیویی برویم، یعنی سبک اکشن هک‌ اند اسلش، سبکی که با مبارزات و لحظات اکشن خارق‌العاده‌اش شناخته می‌شود.

رسانا شکوه کویر، یکی از استودیوهای به‌نام و باتجربه ایرانی است که در سال ۱۳۹۹، سرانجام پس از ۵ سال طی مراحل ساخت و توسعه، سفیر عشق را به دست بازیبازان ایرانی رساند. گرچه سفیر عشق اولین تجربه رسانا شکوه کویر در ساخت آثار این‌چنینی بود، اما سازندگان نشان دادند که به‌خوبی با ویژگی‌های یک بازی در سبک اکشن هک اند اسلش آشنا هستند.

سفیر عشق

سفیر عشق، نه‌تنها برای استودیو سازنده اثری متفاوت بود، بلکه اولین‌های زیادی را نیز وارد صنعت بازیسازی در ایران کرد. هرچند این اثر از مشکلاتی همچون هوش مصنوعی ضعیف و اکوسیستم بسیار مصنوعی رنج می‌برد، اما گرافیک چشم‌نواز و مبارزات هیجان انگیزش را نمی‌توان از دست داد.

داستان بازی، درباره شخصیتی ایرانی به نام مهران است که در برهه‌ای از زمان، جزو یاران وفادار امام حسن مجتبی (ع) بوده است. وی پس از خیانت یاران امام، با سرخوردگی به ری که شهر آباء و اجدادی‌اش است بازمی‌گردد، اما این دوران انزوا برای مهران، چندان به طول نمی‌انجامد و با شنیدن خبر سفر مسلم بن عقیل (ع) به کوفه، مهران، بدون تردید، برای ادای دینی قدیمی، راهی آن دیار می‌شود.

۴- خورشید سرخ

شماره چهارم لیست ۱۰ بازی ایرانی پیشنهادی برای تابستان ۱۴۰۰ یک بازی اکشن ماجراجویی که در حال حاضر تنها به‌وسیله پلتفرم موبایل قابل بازی است، اما در آینده‌ای نه‌چندان دور، می‌توانید در رایانه‌های شخصی نیز به تجربه این بازی بپردازید.

خورشید سرخ، چیزی در میان ۴۱۱۴۸ و شمشیر تاریکی است، زیرا در کنار المان‌های ماجراجویانه، از مبارزاتی که البته چندان هیجان‌انگیز نیستند، برخوردار است.

موضوعی که باعث می‌شود خورشید سرخ در این لیست قرار بگیرد، این است که بازی از المان‌های بسیار زیادی برخوردار بوده و در کنار مدت‌زمان گیم پلی نسبتاً بالا و طراحی خوب مراحل، دارای ویژگی‌هایی است که حداقل در آثار مشابه ایرانی، شاهد آن نبوده‌ایم.

نکته قابل ‌توجه درباره خورشید سرخ، المان‌هایی است که در بخش داستانی آن پیاده‌سازی شده و روند روایت بازی را به‌شدت جذاب می‌کنند.

بازی ایرانی خورشید سرخ

در این بازی، مطابق با انتخاب‌هایی که انجام می‌دهید، خط داستانی تغییر کرده و در نهایت، پایان بازی نیز متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، شما می‌توانید شخصیت کاوه را آن‌طور که خودتان می‌خواهید، خشن یا مهربان بسازید و این موضوع نیز با انتخاب‌هایتان در طول بازی تغییر می‌کند. این انتخاب‌ها، می‌تواند در مکالماتتان با شخصیت‌های بازی یا انتخاب‌هایی همچون کشتن یا گذشتن از جان یک شخص باشد.

اتمسفر خارق‌العاده و مجذوب‌کننده خورشید سرخ نیز، علت دیگری است که باعث می‌شود تجربه بازی بیش ‌از پیش لذت‌بخش باشد.

همچنین بازی دارای یک فروشگاه پرمحتوا نیز هست که در آن می‌توانید زره‌ها و سلاح‌های جدید را به‌وسیله سکه‌های درون بازی خریداری کنید.

اگر به ‌اندازه کافی، وقتتان را در بخش داستانی بازی صرف کرده و چندان به چالش کشیده نشدید، بازی بخشی برایتان قرار داده است تا در آن، رکوردشکنی کرده و نامتان را در جدول امتیازات ثبت کنید.

این بخش در بازی، حالت بقا نام دارد که در آن دشمنان به‌صورت موج به موج از دو طرف به سویتان حمله‌ور می‌شوند و باید با کشتن دشمنان یک موج، خودتان را برای موج دیگری از آن‌ها آماده کنید. در نهایت نیز بازی بر اساس تعداد موج‌هایی که دوام آورده‌اید، رتبه‌ای را در جدول، برایتان اختصاص می‌دهد.

بازی خورشید سرخ، با داستان جذاب و نحوه روایت جذاب‌ترش به همراه حضور بخش‌های متفاوتی در گیم پلی، همچون مبارزات و پازل‌ها که آن را بیش ‌از پیش پرمحتوا می‌کند، می‌تواند تجربه‌ای متفاوت از یک بازی اندرویدی در سبک اکشن ماجراجویی برای بازیبازها به ارمغان بیاورد.

۵- کانال سکوت

نوبتی هم که باشد، نوبت استودیو لکسیپ گیمز و جدیدترین ساخته آن‌ها، یعنی کانال سکوت است. کانال سکوت اثری در سبک ترسناک ماجراجویی است که داستان یک خبرنگار ۳۲ ساله به نام جان مارتین و کلبه‌ای مخوف را روایت می‌کند.

کلبه‌ای که پیش ‌از این نیز قربانیان زیادی گرفته است و جان مارتین پس از تحقیقاتی که انجام می‌دهد، برای انجام یکسری تصویربرداری، وارد کلبه می‌شود، اما همه‌چیز آن‌طور که او انتظار دارد پیش نمی‌رود و قرار است خیلی زود، جان مارتین از کرده خود پشیمان شود.

این کلبه مخوف دو خط داستانی جداگانه را به یکدیگر متصل کرده و بازیباز را به زمان و مکان‌های مختلفی می‌فرستد تا روایت کانال سکوت را با استفاده از مکان‌ها و دست‌نوشته‌ها کامل کند.

گرچه کانال سکوت از المان‌های مربوط به بقا برخوردار نیست، اما همچنان می‌تواند لحظات دلهره‌آور خارق‌العاده‌ای را با استفاده از صداگذاری عالی و جامپ اسکرهای میخکوب‌کننده، ایجاد کند.

کانال سکوت

در کنار المان‌های مربوط به سبک وحشت، کانال سکوت یک اثر ماجراجویانه نیز هست که معماهای بازی، بار سنگینی را در این بخش به دوش می‌کشند. شاید اکثر معماها نهایتاً به وارد کردن رمز یک گاوصندوق یا درب ختم شود، اما روند پی بردن به پاسخ معماها بسیار خلاقانه و به‌گونه‌ای طراحی ‌شده است که ذهن بازیباز را شدیداً درگیر دشواری و خلاقیت‌هایش می‌کند.

کانال سکوت، با گیم پلی کوتاه، اما سرگرم‌کننده‌ای که دارد، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این سبک باشد، اما به دلیل مشکلاتی همچون شخصیت‌پردازی ضعیف و متکی بودن بخش عمده‌ای از ترس بازی بر جامپ اسکرها، پس از به اتمام رسیدن آن، ترس و دلهره‌ای که درون بازی تجربه کردید را به‌سرعت از یاد خواهید برد.

۶- گرشاسپ: گرز ثریت

شاید از دیدن نام این اثر در لیست ۱۰ بازی ایرانی پیشنهادی برای تابستان ۱۴۰۰ تعجب کرده باشید! اما اگر شما هم مثل من تشنه تجربه بازی‌هایی با موضوعات اساطیری، آن‌ هم از نوع ایرانی‌اش هستید، گرشاسپ: گرز ثریت، بهترین انتخاب ممکن است.

به‌طورکلی، گرشاسپ دارای دو سری گرز ثریت و راز اژدها است که از میان این دو، گرز ثریت با اختلاف زیادی، بهتر و کامل‌تر از راز اژدها ظاهر می‌شود. این اثر فاخر که به‌عنوان اولین بازی بین‌المللی ایرانی شناخته می‌شود، در زمان خود توانسته بود دستاوردهای زیادی نیز کسب کند.

گرشاسپ

گرشاسپ، روایتگر تلاش پهلوان افسانه‌ای ایرانی برای بازپس‌گیری میراث اجدادی‌اش، یعنی گرز ثریت است. در اولین پرده بازی، این گرز توسط هیتاسپ زرین تاج، پس از شکست دادن برادر گرشاسپ، تصاحب می‌شود. گرشاسپ که از فاصله‌ای دورتر، نظاره‌گر این صحنه است، به دنبال بازپس‌گیری گرز، راهی نبردی با هیتاسپ و ارتش او می‌شود.

هرچند این اثر نیز چندان بی‌نقص نیست، اما از آنجایی‌ که می‌توان آن‌ را اولین بازی بین‌المللی ساخته ‌شده توسط بازیسازان ایرانی دانست، قطعاً تجربه اساطیری آن، خالی از لطف نیست.

۷- سرگذشت (ساجرن)

بازی ایرانی سرگذشت که در بازار بین‌المللی با عنوان ساجرن (The Sojourn) نیز شناخته می‌شود، آرامش‌بخش‌ترین و در عین‌حال، چالش‌برانگیزترین بازی ایرانی در سبک پازل است که می‌توان آن را تجربه کرد.

همان‌گونه که از نام این اثر پیداست، داستان بازی درباره سرگذشت انسانی در یک سرزمین کاملاً خیالی است که در دل خود، نکات آموزنده و جملات الهام‌بخش زیادی را گنجانده است. سازندگان در دل این داستان و دنیای رویایی آن، سبکی چالش‌برانگیز در دنیای بازی‌های ویدیویی را گنجانده‌اند؛ یعنی سبک پازل، پازل‌هایی که به بهترین و خلاقانه‌ترین شکل ممکن، طراحی ‌شده‌اند و تا آخرین فصل بازی نیز ایده‌های جدیدی برای ارائه به شما دارند.

ساجرن

برای حل این پازل‌ها، باید مدام میان دو جهانی که در بازی تعبیه‌ شده است در حرکت باشید. یکی دنیای اصلی بازی و دیگری بُعد تاریکی از جهان اصلی است.

جدا از چالش‌برانگیز بودن، سرگذشت یک اثر آرامش‌بخش یا به‌اصطلاح اتمسفریک نیز هست. استفاده مهندسی‌شده سازندگان از رنگ‌های مختلف در کنار عواملی همچون موسیقی، آن را تبدیل به یکی از آرامش‌بخش‌ترین بازی‌هایی می‌کند که تاکنون تجربه کرده‌اید.

۸- پازل داستانی: ظهور شمسه

در شماره هشتم لیست ۱۰ بازی ایرانی پیشنهادی برای تابستان ۱۴۰۰ باز هم به سراغ یک بازی در سبک پازل می‌رویم، با این تفاوت که می‌توان آن را در پلتفرم موبایل تجربه کرد.

گرچه شکل و شمایل و وسعت این اثر با ساجرن قابل‌ مقایسه نیست، اما پازل داستانی: ظهور شمسه نیز به ‌اندازه ساجرن، چالش‌برانگیز و تا حدودی نیز با موسیقی‌های خاص خود، آرامش‌بخش است.

این اثر در حال حاضر دارای ۶ فصل است، فصولی که در هرکدام آن‌ها، علاوه بر پازل‌های دشوار، شاهد روایتی از داستانی نسبتاً مرتبط با کلیت پازل‌های بازی هستیم.

پازل داستانی: ظهور شمسه

پازل‌ها در بازی مکانیزم بسیار ساده‌ای دارند، اما در مقابل، مدت‌زمان اندک یک‌دقیقه‌ای که برای حل هرکدام از پازل‌ها وجود دارد، حل آن‌ها را دشوار و البته هیجان‌انگیز می‌کند. تصویری تیره و قطعه‌قطعه شده برابر شما قرار می‌گیرد و باید برای دو قطعه‌ای که در پایین صفحه برایتان ظاهر شده است، جای مناسبی پیدا کنید تا قطعات دیگر در دسترستان قرار بگیرند.

گیم پلی بازی به همین سادگی است، اما تجربه حل آن‌ها نظرتان را تغییر خواهد داد.

۹- منطقه آلوده ۲

منطقه آلوده، روایتی آشنا از حمله زامبی‌ها است که البته در این عنوان، زامبی‌ها با نام واکر شناخته می‌شوند. بازی در حال حاضر دارای ۲ اپیزود با مدت‌زمان گیم پلی بسیار کوتاه است، اما این اثر به‌طورکلی در ۴ اپیزود قابل بازی خواهد بود.

هرچند اپیزود آغازین این اثر از جهات مختلف بسیار ضعیف ظاهر می‌شود، اپیزود دوم به صورتی منطقی‌تر و پر و پیمان‌تر ساخته‌ شده و یک تجربه کوتاه و سرگرم‌کننده از اثری در سبک اکشن ماجراجویی برایتان آماده کرده است.

منطقه آلوده

داستان منطقه آلوده، از این ‌قرار است که کاراکتر اصلی بازی، بی‌خبر از حمله واکرها، در حال حرکت به‌سوی شهر است. در مسیر خود تصادف کرده و وارد یک ویلا با صاحبی که هنوز آلوده نشده است می‌شود.

در این مکان، ماجراها ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که صاحب‌خانه نیز با حمله یک واکر، آلوده ‌شده و حال کاراکتر اصلی بازی، باید سفری پرخطر را برای دیدن رئیس و البته نجات دادن نوه صاحب‌خانه به‌سوی شهر آغاز کند.

معماهای سرگرم‌کننده و خلاقانه، هسته اصلی بازی را تشکیل داده و در کنار آن، شاهد برخی المان‌های اکشن مثل کشتن دشمنان با استفاده از اسلحه هستیم.

۱۰- فرزندان مورتا

در دنیای بازی‌های ویدیویی، همواره آثاری وجود دارند که به ما یادآوری می‌کنند، چرا باید تا این حد علاقه‌مند به این سرگرمی هیجان‌انگیز باشیم. آثاری که علاوه بر حفظ ریشه‌های این صنعت، حاوی ایده‌ها و حرکت‌های رو به جلویی هستند که ما را شیفته خود می‌کنند.

فرزندان مورتا، از جمله این آثار است. ساخته‌ای که در بازار بین‌المللی نیز مورد تحسین قرار گرفت و بار دیگر، توانایی بازیسازان ایرانی را در ساخت آثار مستقل موفق، به نمایش گذاشت.

فرزندان مورتا

داستان بازی، درباره خانواده‌ای از قهرمانان به نام Bergson است که برای نسل‌های متمادی به‌عنوان محافظین کوه مورتا، در حال مراقبت از آن بوده‌اند. حال، موجودات خبیثی از دل نیرویی تاریک سر برآورده‌اند و در حال پیشروی هستند و قصد دارند این کوه که برای مدت‌ها در آرامش بوده است را در تاریکی فرو ببرند.

اکنون، بازیباز می‌تواند با در اختیار گرفتن هرکدام از اعضای این خانواده، از طریق دروازه‌ای جادویی، به مکان‌هایی مختلف برای رویارویی با این موجودات خبیث منتقل شود.

بازی Children of Morta در دسته بازی‌های روگ لایک قرار گرفته و یکی از بهترین آثاری است که می‌توان در این سبک چالش‌برانگیز، به تجربه آن پرداخت.

این اثر همچنین دارای المان‌هایی است که آن را تبدیل به یک بازی در سبک اکشن نقش‌آفرینی می‌کند. علاوه بر اینکه می‌توانید ابزارآلات و توانایی‌های رزمی خود را ارتقاء دهید، توانایی ارتقاء مهارت‌های کاراکتر را نیز دارید و برای این کار، شاهد یک درخت مهارت با طراحی متفاوت در رابط کاربری هستیم.

اگر به دنبال یک اثر چالش‌برانگیز با مبارزات هیجان‌انگیز و داستانی درگیرکننده هستید، فرزندان مورتا می‌تواند حتی در میان بازی‌های بین‌المللی، بهترین انتخاب باشد.

شما گیمینی عزیز هم می‌توانید آثار دیگری را برای تجربه در تابستان ۱۴۰۰ پیشنهاد داده یا نظرات خودتان را درباره آثار ذکر شده با ما در اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر

۸ دیدگاه

   1. سلام،۱-نسخه پولی ریسپاتس هم توانایی پشتیبانی یا ساپورت نرم افزاری از نسخه لایت داره؟
    ۲-نسخه پولی چه فرقی با نسخه رایگان دارد؟

    1. درود، این دو کاملا بازی های جدایی محسوب میشن ،فرقشونم اینه که لایت یه شوتر فسته مثل کالاف دیوتی و اچ بی آر یه بازی در سبک شوتر تاکتیکاله مثله رینبو ، این نکته رو هم فراموش نکنید که نسخه اچ بی آر به احتمال زیاد الا پلیری نداره

 1. سلام،من هم پیشنهاداتی برای تابستان ۱۴۰۰دارم:۱-انقراض(معمایی،ترسناک،دارای حدود۳یا۵ساعت گیمپلی)
  ۲-بازی ارتشهای فرازمینی(اکشن،اول شخص،علمی-تخیلی،با گرافیک بسیار بالا بخصوص با موتور بازی سازی آنریل انجین ۳ unreal Engine 3خیلی خوب طراحی شده بود)
  بازی هایی که گفتم خودم بازی اش کردم،بقیه اسم ها رو می گم ولی هنوز نخریدمشان ولی در آینده می خرمشان:۱-قتل در کوچه های تهران۱(معمایی،تقریبا تاریخی)
  ۲-قتل در کوچه های تهران ۲(معمایی،جنایی،برای سنین بالای ۱۸ سال توصیه می شود)
  ۳-شیطان در پایتخت(معمایی،جنایی،تقریبا تاریخی)
  ۴-کارگاه علوی(معمایی،جنایی،تقریبا تاریخی)
  ۵-هردو نسخه گرشاسب(اکشن،هک اند اسلش سوم شخص،ماجراجویی)[از نظر من نسخه راز اژدها باس فایتین آخری که دارد بسیار بروز تر از نسخه قبلی است،از روی تریلر متوجه شدم]
  ۶-شبان(معمایی،ماجرایی،باحال و قشنگ،نازی نازی)
  ۷-شمشیر تاریکی(ماجراجویی،اکشن،پلتفورمر)[اگر نسخه دوم را بخرید خیلی عالی است]
  ۸-شتاب در شهر ۲(ماجراجویی،راسینگ با کیفیت،فیزیک بسیار قوی:افیزیک قوی رو از روی آنتی ناخونک های گیمین متوجه شدم)
  ۸-بیداری:خاکسترهای سوزان(ماجراجویی،تقریبا معمایی)

 2. سلام بازم برای تابستان ۱۴۰۰ پیشنهادات دیگه ای دارم دارم برای سیستم عامل اندروید(البته بعضی از بازی ها هم برای آی او اس هم منتشر شدند):
  ۱-کلاچ(رایسینگ با چاشنی ماجراجویی)(رایگان با پرداخت درون برنامه ای(البته برای خرید پول داخل بازی))
  ۲-شاه دزد(شماره های۱تا۳و۵رایگان،شماره۴ پولی،ماجراجویی،فکر کنم اکشن هستش،اسم بسیار اکشن)(منظورم تو بازار نیست،بلکه تو مایکت هستش)
  ۳-فوق محرمانه(اکشن،ترسناک[مثل سری رزیدنت اویل]،معمایی)(رایگان برای ۲۵ دقیقه و برای ادامه بازی باید پول پرداخت بکنی)[همان بازی ای که گیمین چند روز پیش آنتی ناخونک ارسال کرده بود]
  ۴-وحشت از نگاه یک نابینا(تقریبا ترسناک،البته این بازی طوری طراحی شده بود که اگر کسی نابینا هستش بازی اش رو بکنه بی خوشی)(صد در صد رایگان)
  ۵-گریز از مرگ(ترسناک،معمایی،ماجراجویی)
  ۶-آخرین راه(اکشن،ترسناک،معمایی)
  ۷-مگنیس(تفننی،بسیار سرگرمی)(رایگان)
  ۸-جی تی کلوپ سرعت(رایسینگ ماجراجویی)(رایگان با قابلیت پرداخت درون برنامه ای برای خرید پول بازی)
  ۹-کات آف آنلاین(رایسینگ ماجراجویی)
  ۱۰-مخمصه(ترسناک،ماجراجویی،پلتفرمر)(این بازی پولی هستش)[دمو این بازی می تونی هم تو کافه بازار و مایکت پیدا بکنی،ولی نسخه پولی و کامل اون رو باید تو مایکت پیدا بکنی]
  ۱۱-بزن بهادر(اکشن،استراتژی،کارتونی دهه ۶۰)
  ۱۲-نبردستان(آنلاین،اول شخص،ماجراجویی،جنگی،تفنگی)
  ۱۳-بازی آنلاین سیاه و سفید(اول شخص،جنگی،تفنگی،یک علمی-تخیلی خوب)
  ۱۴-کلبه:کلبه ترسناک(ترسناک،معمایی،دوبعدی)
  ۱۵-منطقه آلوده(پلتفرمر،سوم شخص خوب،تقریبا معمایی،زامبی محور)
  این بازی هایی رو که نام بردم البته تو مایکت پیداشون کردم ولی عناوین دیگه ای هم پیشنهاد دارم برای تابستان ۱۴۰۰ که تو کافه بازار هستند:
  ۱-تک تیرانداز:عملیات انتقام(اول شخص،تک تیراندازی،بسیار اکشن،با گرافیک بسیار بالا،ساخته شده با آنریل انجین ۴ unreal Engine 4)
  ۲-ندای افتخار(سوم شخص،البته بعضی از جاها و کاتسین ها به اول شخص تبدیل می شوند،جنگ ایران و عراق،رایسینگ محور،البته تو فصل هفتم یا ششم به تیراندازی تبدیل می شود)
  ۳-فرمانده(آول شخص،تیرانرازی،تفنگی،اگر از طرفداران مستند مسابقه فرمانده هستید به بازی خیلی به شما می آید،فکر کنم گروهی هم حساب می شود)
  ۴-بازی واقعیت افزوده تیربار(وقعیت افزوده،اول شخص،بسیار اکشن،آموزش مربوط تو بازی هستش)
  ۵-قلمرو(اکشن،استراتژی)
  ۷-کیوبنگ(اکشن،سوم شخص ایزومتریک،تفنگی(البته متمایل به تفننی و خنده هستش))
  ۸-سربازان کوچک(اکشن،استراتژی)
  ۹-فرمان حمله ۱ و ۲(اول شخص تفنگی،بعضی از مراحل هم استراتژی هستند)
  ۱۰-خاک خونین(اول شخص تفنگی)
  ۱۱-سنگ کاغذ قیچی (یک رقابت دونفره آنلاین)
  ۱۲-لبه ی ترس(معمایی،ترسناک،اول شخص)
  ۱۳-امواج تنهایی بازی ماجراجویی (سوم شخص ایزومتریک،علمی-تخیلی)
  ۱۴-هزار سنگر(اکشن،سوم شخص دارای کاور سیستم،خودتان بازی اش را بکنی متوجه می شوید)
  ۱۵-شمشیر. ناریکی:آخرین جنگاور(پلتفرمر،ماجراجویی،اکشن)[البته نمی دونم چرا این بازی رو به درخواست سازنده از حالت انتشار اندروید خارج کردند؟!]

  این پیشنهادات من است البته بازی های بیشتری هم وجود دارد که یا من اسمشان را یادم نیست یا اینکه کلی بازی هست که روحم از آن ها خبر ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا