معرفی بازی

معرفی بازی لران: ماجراجویی در رویا


بازی لران: ماجراجویی در رویا در سبک پازل معمایی برای پلتفرم موبایل است که می‌توان آن را بومی‌سازی شده آثاری همچون Monument Valley دانست. در این بازی شما قرار است تا با تغییر زاویه دید خود، مسیر را برای عبور چوپانی که به دنبال گوسفندهایش است، باز کنید.

استودیو بازیسازی آنباند، تاکنون بازی‌های دیگری از جمله بازی تخم‌ مرغ، اسکاپ و فودی کرفت را نیز روی پلتفرم موبایل منتشر کرده است. در میان بازی‌های گذشته این استودیو، تنها می‌توان اسکاپ را مشابه لران دانست، زیرا در این بازی، شما هدایت یک مکعب را به‌دست دارد و باید آن را از مسیر درست به نور برسانید.

داستان بازی لران از این ‌قرار است که چوپانی وارد یک خواب عمیق شده و در آن رویایی می‌بیند. این رویا، او را وارد یک سرزمین عجیب‌ و غریب با قوانین شگفت‌انگیز می‌کند. حالا او در این سرزمین خیالی، باید به دنبال گوسفندهایش بگردد. برای پیشروی در این دنیای رویایی، تنها راه استفاده از خطای دید است. به این صورت که با تغییر زاویه دوربین، می‌توان مسیرهایی را که در واقعیت هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند را به هم متصل کرد.

از لحاظ طراحی محیطی، لران شما را وارد یک محیط بسیار زیبا و آرامش‌بخش می‌کند که حل کردن پازل‌های بازی در آن بسیار لذت‌بخش است، اما به هر صورت در این مورد و موارد دیگری همچون گیم پلی، لران با مشابه خارجی آن به ‌هیچ‌وجه قابل‌ مقایسه نیست.

همچون هر بازی دیگر در سبک پازل، لران نیز با پازل‌های آسان شروع می‌کند و آهسته‌آهسته، ضمن وارد کردن چند مکانیزم جدید به مراحل بازی، شما را با محیط‌هایی با پازل‌های پیچیده‌تر روبرو می‌کند.

در واقع در لران، شما تنها باید دست خود را روی صفحه گوشی قرار داده و با تغییر زاویه دید دوربین، مسیر رسیدن چوپان به گوسفندهایش را با استفاده از خطای دید بنا کنید.

پس‌ از اینکه چوپان در هر مرحله، گوسفندهایش را به‌دست آورد، باید خود را به یک مکان مشخص رسانده و از این طریق مرحله را به اتمام برسانید. در هر مرحله، شما می‌توانید سه ستاره نصیب خود کنید. ستاره اول برای اتمام مرحله، ستاره دوم برای به‌دست آوردن گل‌های ارغوان و دیگری مربوط به ‌سرعت عمل شما در به اتمام رساندن مرحله است.

گل‌های ارغوان در بازی، گاهی حکم پازل‌های اضافی را دارند که در صورت به‌دست آوردن همه آن‌ها، می‌توانید ستاره آن‌ را در پایان مرحله دریافت کنید. از این گل‌های ارغوان نیز می‌توان در مراحل بعد برای گرفتن راهنمایی استفاده کرد. با خرج کردن یک گل ارغوان، بازی به شما درست‌ترین و سریع‌ترین مسیر برای به اتمام رساندن مرحله را نمایش می‌دهد، اما در صورتی ‌که ۱۰ گل ارغوان را استفاده کنید، می‌توانید از آن مرحله به‌کلی عبور کنید.

در حال حاضر، این اثر شامل سه فصل است که با پیشروی در بازی و ورود به هر فصل جدید، به ‌دشواری آن افزوده ‌شده و دیگر به‌دست آوردن تمامی ستاره‌ها در هر مرحله، کار چندان راحتی نیست.

بازی لران: ماجراجویی در رویا یک اثر با ایده‌های جدید نیست، بلکه آن‌ را می‌توان تا حد بسیار زیادی، مشابه نمونه خارجی آن یعنی Monument Valley دانست. با این ‌وجود، اگر شما علاقه‌مند به تجربه بازی‌های پازل محور هستید، لران می‌تواند برای شما بسیار سرگرم‌کننده و البته آرامش‌بخش باشد.


لران: ماجراجویی در رویا

معمایی

موبایل

استودیو آنباند

استودیو آنباند

یونیتی

۱۳۹۹

دریافت از بازار

نمایش بیشتر

۲ دیدگاه

  1. سلام،لطفا دفعه های به جای پلتفرم موبایل،بگید اندروید یا آی او اس،اگر بگید موبایل اون وقت گیمرامتوجه نمی شوند این بازی ایرانی برای اندروید یا آی او اس،.همه ی مردم که گوشی اندرویدی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا