معرفی بازی

معرفی بازی درستش کن


بازی درستش کن (Make it) از آن دسته آثار معمایی است که در عین سادگی، ذهن بازیباز را شدیداً به چالش می‌کشد.

استودیو بازیسازی Infinity planet که پیش‌ از این نیز با آثاری همچون Clock و بزن و بشکن، علاقه خود را به ساخت بازی‌هایی با محوریت به چالش کشیدن ذهن، نشان داده بود، این بار با ایده‌ای جدید آمده و قصد دارد بیش ‌از پیش، توانایی‌های ذهنی‌تان را به چالش بکشد.

زیبایی گرافیک، نوآوری و در عین‌حال، سادگی کلیت گیم پلی بازی، موضوعاتی هستند که حتی پیش از موسیقی آرامش‌بخش و دشواری حل برخی معماها، توجه‌تان را جلب می‌کنند.

در درستش کن (همان‌گونه که از نام آن پیداست) قرار است تا با استفاده از مربع‌ها، طرح پیکسلی‌ای که در برابرتان قرار گرفته است را بسازید. کافی است انگشتتان را در یکی از ۴ جهت مشخص‌ شده بکشید و مربع جدید را به مربع اصلی که در بازی دارای نشانه‌ای مشخص است متصل کنید.

مربع اصلی، نشانه‌اش را به مربع جدید داده و یک‌بار دیگر با حرکت انگشت در یکی از ۴ جهت مشخص ‌شده، باید مربع جدیدی را وارد طرح کرده و به همین صورت تا تکمیل طرح مورد نظر به حل معمای مربع‌ها بپردازید.

پس‌ از اینکه به‌اندازه کافی آموزش ‌دیده و تمرین کردید، بازی روی دشوار خود را به شما نشان می‌دهد. معماهایی که حل کردن آن‌ها بسیار چالش‌برانگیز بوده و رفته‌رفته به‌ دشواری آن‌ها نیز افزوده خواهد شد.

البته بازی گزینه‌ای برای راهنمایی یا بهتر است بگویم، دادن پاسخ معما، قرار داده تا شما و ذهنتان را از مخمصه‌ای که در آن گیر افتاده‌اید، رهایی بخشد.

زیبایی گرافیک بازی را موسیقی گوش‌نواز آن تکمیل کرده و تلاش سازندگان برای تبدیل درستش کن به یک اثر آرام‌بخش تا حدودی جواب می‌دهد.

اما از همه این‌ها که بگذریم، طراحی خلاقانه درستش کن، نقطه عطف و وجه تمایز اصلی آن از سایر آثار حاضر در این سبک است. همان‌طور که پیش ‌از این نیز ذکر شد، با وجود نوآورانه بودن، این اثر به‌ هیچ‌وجه، به طرزی پیچیده و غیرقابل فهم طراحی نشده و خود را درگیر پیچیدگی‌ها و اضافه‌کاری‌هایی که بعضاً از لذت تجربه یک بازی معمایی می‌کاهند، نمی‌کند.

تقلید از آثار مشابه دیگر و ساخت یک اثر با تجربه سرگرم‌کننده و چالش‌برانگیز، می‌تواند استودیو سازنده را به‌عنوان یک استودیو بازیسازی خوب مطرح کند؛ اما ساخت اثری که در کنار همه این ویژگی‌ها، خلاقیت و در عین‌حال سادگی را چاشنی کار خود کرده باشد، می‌تواند شما را به سازنده‌ای برتر تبدیل کند.

بازی درستش کن از این دسته آثار بوده و شدیداً به بازیبازانی که شوق به چالش کشیدن توانایی‌های ذهنی‌شان را دارند، توصیه می‌شود.


درستش کن

معمایی

موبایل

Infinity Planet

Infinity Planet

یونیتی

۱۴۰۰

۱- خلاقانه‌ترین بازی در دومین جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی ویگما

دریافت از بازار

نمایش بیشتر

۳ دیدگاه

  1. باسلام ، میشه لطفا لطفا بگید بازی مختار فصل قیام برای اندروید منتشر میشه یا نه اگر منتشر میشه تاریخ انتشارش کی هستش باتشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا