معرفی بازی

معرفی بازی پیربابا


یکی از پرطرفدارترین ژانرها در بازی‌های موبایلی، ژانر تفننی و مدیریت منابع غذایی است که مخاطبان خاص خود را دارد. در این بین، بازی‌های زیادی مانند بازی پیربابا وجود دارد که شاید هسته اصلی گیم پلی آن‌ها، یکسان باشد، ولی با تنوع دادن در گیم‌ پلی و ظاهر گرافیکی بازی، توانسته‌اند مخاطبان زیادی را برای خود جذب کنند.

از پرطرفدارترین بازی‌های این سبک، بازی Cooking Fever است که در سال ٢٠١۴ عرضه شد و توانست مخاطبان زیادی را جذب خود کند. شما در این بازی در نقش صاحب رستوران، ظاهر می‌شوید که باید به سفارش‌های مشتریان خود، بپردازید و غذای مورد نظر را آماده کرده و تحویل دهید.

حال در بازی پیربابا بجای اداره کردن رستوران و فست فود، شما باید به اداره کردن یک ایستگاه صلواتی در ایام مختلف بپردازید و نذری بدهید. شما در این بازی از ایستگاه صلواتی در تهران شروع می‌کنید و باید چایی، شربت، خرما، کیک و… نذری دهید و بعد از تمام کردن این مراحل، از تهران به شیراز می‌روید و به پخش کردن خوراکی‌های معروف شیرازی مثل کوفته شیرازی، فالوده شیرازی، مسقطی و… می‌پردازید.

البته تهران و شیراز، تنها شهرهایی نیستند که شما در آن ایستگاه صلواتی راه‌اندازی می‌کنید، شما در شهرهایی مثل مشهد، اهواز و حتی کربلا و مکه هم می‌روید که هرکدام از این شهرها، حال و هوا و نذری‌های گوناگونی دارند که می‌توان از نظر تنوع گیم‌ پلی از بازی راضی بود.

در حین نذری دادن، مداحی‌هایی از مداحان معروف ایرانی، پخش می‌شود که کاملاً آن حس ایستگاه‌های صلواتی را به مخاطب منتقل می‌کند و تنوع قابل قبولی هم دارد.

بازی از نظر گرافیک و طراحی هنری، واقعاً خوب و با جزئیات کار شده است و پس‌زمینه هر شهری که در آن قرار می‌گیرید، مثل شیراز، کربلا، مشهد و… همان حس و حال را به بازیکن انتقال می‌دهد.

درکل، اگر از بازی‌های آرکید و مخصوصاً آشپزی مثل Cooking Fever و SpongeBob: Krusty Cook-Off خوشتان می‌آید و دلتان برای ایستگاه‌های صلواتی محرم، تنگ شده است، پیشنهاد می‌کنیم این بازی خوش‌ساخت را تجربه کنید.


پیربابا

تفننی / مدیریت منابع غذایی

موبایل

استودیو مارس

سراج

یونیتی

۱۳۹۹

دریافت از بازار

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا