معرفی بازی

معرفی بازی خورشید سرخ


بازی خورشید سرخ اثر جدید Tedy Studio است که پیش ‌از این بازی‌های تصمیم و هاله‌ی مرگ را منتشر کرده بود. شاید بازی تصمیم، ارتباط چندانی با خورشید سرخ نداشته باشد، اما در عوض، خورشید سرخ را می‌توان نسخه‌ای پیشرفته‌تر نسبت به هاله‌ی مرگ دانست که با داستان نسبتاً متفاوت و المان‌های جدید بسیار زیاد، ساخته ‌شده است.

بازی اندرویدی خورشید سرخ در سبک اکشن ماجراجویی است که نسبت به ساخته پیشین Tedy studio هر دو بخش اکشن و ماجراجویی را به شکل کامل‌تری ارائه می‌دهد.

در بازی خورشید سرخ، شما اختیار کاراکتری به نام کاوه را بر عهده می‌گیرید که یکی از فرزندان خورشید است. نام فرزندان خورشید در افسانه‌ها به‌عنوان محافظان شهر مرمر آمده است، اما نام گروه دیگری نیز در افسانه‌ها آمده است که شکارچیان فرزندان خورشید هستند؛ به همین دلیل است که کاوه هویت واقعی خود را مخفی کرده است.

بازی از همان ابتدا، شکل روایت خلاقانه‌ای که در هاله‌ی مرگ نیز شاهد آن بودیم را به نمایش می‌گذارد؛ یعنی بجای اینکه کنترل کاوه را در ابتدا به‌دست بگیرید، کنترل یکی از نیروهای اهریمنی را به انتخاب خودتان به‌دست می‌گیرید. نیروهای اهریمنی، درواقع همان شکارچیان فرزندان خورشید هستند که برای یافتن کاوه، به شهر مرمر حمله می‌کنند.

در ادامه بازی، کنترل کاوه را به‌دست می‌گیرید و در حالی به شهر مرمر می‌روید که هنوز این شهر سالم است و هنوز زمانی که نیروهای اهریمنی به آن حمله کرده‌اند، فرانرسیده است. سپس این نیروهای اهریمنی حمله می‌کنند و شما یک‌بار دیگر شاهد این اتفاق، اما از زاویه‌ای دیگر هستید. در ادامه نیز، ماجراجویی‌های شما با کاوه ادامه می‌یابد تا بر این نیروهای اهریمنی غلبه کنید.

در حال حاضر، خورشید سرخ در بخش داستانی، دارای سه فصل است که فصل چهارم آن نیز به‌زودی به بازی اضافه خواهد شد.

نکته قابل‌توجه درباره خورشید سرخ، المان‌هایی است که در بخش داستانی آن پیاده‌سازی شده و روند روایت بازی را به‌شدت جذاب می‌کنند. در این بازی، مطابق با انتخاب‌هایی که انجام می‌دهید، خط داستانی تغییر کرده و درنهایت، پایان بازی نیز متفاوت خواهد بود.

علاوه بر این، شما می‌توانید شخصیت کاوه را آن‌طور که خودتان می‌خواهید، خشن یا مهربان بسازید و این موضوع نیز با انتخاب‌هایتان در طول بازی تغییر می‌کند. این انتخاب‌ها، می‌تواند در مکالماتتان باشخصیت‌های بازی، یا انتخاب‌هایی همچون کشتن یا گذشتن از جان یک شخص باشد.

خورشید سرخ در گیم پلی خود، دارای بخش‌های زیادی است که هرکدام می‌تواند بخش ماجراجویانه یا اکشن بازی را تکمیل کند. مبارزات در خورشید سرخ، شاید اولین بخشی باشد که توجه شما را به خودش جلب می‌کند.

این بخش از بازی، دارای مکانیزم‌های بسیار ساده‌ای است؛ یا از نزدیک با دشمنانتان روبرو می‌شوید و آن‌ها را با شمشیر یا تبر از پای درمی‌آورید و یا از دور با آن‌ها مبارزه کرده و از سلاح‌هایی همچون تپانچه بهره می‌برید. در این میان، قابلیت‌هایی همچون دفاع با استفاده از سپر، جاخالی و پرش نیز در دسترس بازیباز است.

در کنار مبارزات، حضور بخش‌های دیگری همچون پازل‌های بازی، گیم پلی خورشید سرخ را بیش ‌از پیش سرگرم‌کننده می‌کند.

علاوه بر اینکه می‌توانید با انتخاب‌هایتان در طول بازی، باطن کاراکتر را شخصی‌سازی کنید، می‌توانید در بخش فروشگاه با خرید زره، سلاح‌های مختلف و فعال‌سازی مهارت‌های کاراکتر، ظاهر و توانایی‌های او را شخصی‌سازی کرده یا بهبود ببخشید.

در بخش فروشگاه بازی، علاوه بر موارد ذکرشده، بخش‌های دیگری همچون فعال‌سازی مراحل بازی، خرید سکه، انتخاب قبیله و بنر آن، چالش‌های مشخصی که با انجام آن‌ها سکه دریافت می‌کنید، آمار کارهایی که در بازی انجام داده‌اید و زندگی‌نامه کاراکترهای بازی نیز وجود دارد.

از طراحی زیبا محیط‌های بازی نیز نباید غافل شد که همچون هاله مرگ، توانسته اتمسفری مناسب و جذاب را به نمایش بگذارد.

اگر به ‌اندازه کافی وقتتان را در بخش داستانی بازی صرف کرده و چندان به چالش کشیده نشده‌اید، بازی بخشی برایتان قرار داده است تا در آن رکوردشکنی کرده و نامتان را در جدول امتیازات ثبت کنید. این بخش در بازی، حالت بقا نام دارد که در آن دشمنان به‌صورت موج به موج از دو طرف به سویتان حمله‌ور می‌شوند و باید با کشتن دشمنان یک موج خودتان را برای موج دیگری از آن‌ها آماده کنید. درنهایت نیز، بازی بر اساس تعداد موج‌هایی که دوام آورده‌اید، رتبه‌ای را در جدول برایتان اختصاص می‌دهد.

بازی خورشید سرخ، با داستان جذاب و نحوه روایت جذاب‌تر آن به همراه حضور بخش‌های متفاوتی در گیم پلی، همچون مبارزات و پازل‌ها که آن را بیش ‌از پیش پرمحتوا می‌کند، می‌تواند تجربه‌ای متفاوت از یک بازی اندرویدی در سبک اکشن ماجراجویی برایتان به ارمغان بیاورد.


خورشید سرخ

اکشن ماجرایی

موبایل

Tedy Studio

Tedy Studio

یونیتی

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

دریافت از بازار

نمایش بیشتر

۲ دیدگاه

  1. خیلی ممنون از تیم گیمین که از همون ابتدای پروژه تا الان از ما حمایت کردن ، موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا