نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی گشت پلیس ۲

پلیس بازی جذاب

 

یکی از پرطرفدارترین سبک‌ها در بازی‌های موبایلی، سبک شبیه‌ساز رانندگی است که در این سبک، بازی‌های بسیار محبوبی مثل سری بازی‌های آسفالت و یا حتی سری بازی NFS وجود دارد.

سری بازی گشت پلیس، یکی از بازی‌های ایرانی در سبک شبیه‌ساز رانندگی است که شاید آنطور که لیاقت دارد شناخته شده نیست.

در گشت پلیس ٢، قرار نیست شما مثل سری بازی آسفالت در انواع مسابقات شرکت کنید، بلکه قرار است شما در نقش یک پلیس قرار بگیرید و خواب را بر خلافکاران، حرام کنید.

با این حال اگر کنجکاو شدید که بدانید در این بازی چه خبر است، با گیمین همراه باشید تا نگاهی کامل و نقد و بررسی به این بازی کمتر شناخته شده داشته باشیم.

بازی گشت پلیس 2

در بازی شما شاهد چیزی به نام روایت داستان نیستید!

در بازی گشت پلیس ٢، شما شاهد داستان خاصی نخواهید بود که اگر بود، می‌توانست به جذابیت بازی به شدت کمک کند؛ البته قبل از هر مأموریت، بازی یک پیش‌زمینه جزئی از کاری که قرار است بکنید به شما اطلاع می‌دهد.

در بازی حالت‌های متنوعی وجود دارد که اصلی‌ترین نقطه قوت بازی محسوب می‌شود، در یک مأموریت باید به دنبال دستگیر کردن یک سری خلافکار بروید، در مأموریت دیگر باید در نقش یک پلیس نامحسوس، پناهگاه یک باند مواد مخدر را پیدا کنید و یا در مأموریتی باید یک ماشین حمل پول را اسکورت کنید و… که این مأموریت‌ها می‌تواند شما را به شدت سرگرم کند.

بازی گشت پلیس 2

البته این تمام حالت‌های بازی نیست و بازی دارای حالت‌هایی مثل گشت آزاد است که یک جورایی حالت جهان باز بازی است و شما باید در شهر، دنبال خلافکاران بگردید و آن‌ها را دستگیر کنید. حالت دیگری هم به اسم پیست وجود دارد که شما در آن باید رکوردهای مختلفی را بزنید.

اما شما در بازی فقط رانندگی نمی‌کنید؛ در بازی حالتی به نام باشگاه تیراندازی وجود دارد که شما باید در آنجا، مهارت خودتان در تیراندازی را بسنجید و همینطور حالت دیگری به نام کوییز است که از شما سؤالاتی پرسیده می‌شود که باید به آن‌ها جواب دهید.

در کل مهم‌ترین نقطه مثبت بازی تنوع خوب در بخش‌های بازی است.

بازی دارای گیم ‌پلی قابل قبولی است

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در یک بازی شبیه‌ساز رانندگی، گیم پلی آن بازی است که اگر بخواهیم زیاد سخت نگیریم، بازی دارای گیم‌ پلی قابل قبولی است.

شاید در بعضی از مواقع، گیم پلی بازی بدقلق شود ولی در کل نمی‌توان زیاد به این بخش از بازی ایراد گرفت.

البته نباید از گیم ‌پلی بازی انتظاری در حد بازی‌ای مثل NFS Most Wanted داشت، ولی می‌توان با کمی چشم‌پوشی از بازی لذت برد.

اما می‌رسیم به گیم پلی بخش تیراندازی که با اینکه تمرکز اصلی بازی به بخش ماشین سواری است ولی گیم پلی بخش تیراندازی، یک بدقلق به تمام معنا است و این یک نکته منفی برای بازی حساب می‌شود.

بازی گشت پلیس 2

در بخش تیراندازی بازی، با اینکه سرعت عمل خیلی مهم است ولی حرکت شما آنقدر کُند است که هدشات کردن در بازی به شدت کار سختی است.

تنوع ماشین‌ها در بازی بسیار خوب است و از ماشین‌های ایرانی‌ای مثل پیکان، پراید، سمند و… وجود دارد تا ماشین‌های خارجی‌ای مثل مرسدس بنز، تویوتا و… که برای باز کردن هر کدام از ماشین‌ها، باید به سطح مورد نظر برسید.

در ضمن، می‌توانید ماشین‌ها را شخصی‌سازی کنید، مثلاً می‌توانید با عوض کردن قسمت‌هایی از ماشین، به خودرو خود قدرت بیشتری دهید.

شما باید برای هر مأموریت از بازی، ماشین‌های متناسب با آن مأموریت را سوار شوید، مثلاً در مأموریتی که شما در نقش یک پلیس نامحسوس هستید، نمی‌توانید ماشین‌های پلیس را سوار شوید.

بازی گشت پلیس 2
تنوع ماشین‌ها در بازی گشت پلیس ۲

اما مشکل به شدت آزاردهنده بازی، وجود تبلیغ‌های گاه و بیگاه در بازی است که در بعضی از مواقع به شدت شما را اذیت می‌کند، مثلاً شما درحال تعقیب و گریز با سرعت بالا با یک خلافکار هستید که همان موقع برای شما پیغام می‌آید که با اینکه بازی رایگان است ولی باید حتماً به اینترنت وصل شوید و یک تبلیغ بعضاً طولانی را تماشا کنید!

البته می‌توانید با پرداخت مبلغی، این تبلیغات را حذف کنید ولی باز هم یکی از مشکلات بزرگ بازی است.

در بازی مود عکاسی هم وجود دارد که می‌توانید با آن عکس‌های خوبی را از بازی ثبت کنید.

گرافیک بصری و فنی بازی ناامیدکننده است

گرافیک بصری بازی چشم‌نواز نیست و نمی‌توانیم بگوییم از دیدن مناظر درون بازی لذت می‌بریم، اما در بازی سیستم آب و هوای پویا وجود دارد که می‌تواند تا حدی از شدت بد بودن گرافیک بازی کم کند.

گرافیک فنی در بازی بسیار ناامیدکننده است؛ دیر بارگذاری شدن بافت‌ها، فیزیک بد، باگ‌های مختلف و… مشکلات اصلی این بازی هستند.

بازی گشت پلیس 2

البته ما در بازی شاهد افت فریم زیادی نبودیم و در کل گرافیک بصری و فنی بازی بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین نقطه منفی این بازی است.

صداگذاری ماشین‌ها در بازی می‌توانست بهتر باشد

موسیقی‌های بازی قابل قبول است و می‌تواند به شما حس هیجان را منتقل کند. همینطور صداگذاری و دیالوگ‌ها بین شخصیت‌های بازی خوب کار شده است و می‌تواند از خسته‌کننده شدن آن جلوگیری کند.

اما صداگذاری ماشین‌ها در بیشتر خودروها شبیه هم هستند، مثلاً صدای ماشینی مثل سمند با صدای ماشینی مثل تویوتا لند کروز، تفاوت آنچنانی ندارد، ولی با این وجود، عملکرد بازی در بخش صدا را می‌توان قابل قبول دانست.

گشت پلیس ۲ - ۷

۷

امتیاز گیمین

بازی گشت پلیس ۲ هم با مشکل بیشتر بازی‌های ایرانی روبرو است، یعنی داشتن سازنده‌هایی بااستعداد و خلاق و نداشتن بودجه و امکانات کافی که اگر این مشکلات حل شود و سازندگان بازی نسخه جدیدی از بازی را بسازند، می‌توانیم بگوییم که این بازی یکی از بازی‌هایی است که می‌توانیم به آن افتخار کنیم. اما در حال حاضر اگر قصد تجربه بازی پلیسی دارید که می‌خواهید فارغ از گرافیک‌های چشم‌نواز، سرگرم شوید، گشت پلیس ٢ می‌تواند شما را به لطف تنوع خوب، ساعت‌ها سرگرم کند.

نقاط قوت:

+تنوع بالای حالت‌های بازی

+تنوع خوب ماشین‌ها در بازی

+سیستم شخصی‌سازی خوب ماشین‌ها

+عملکرد خوب بازی در بخش صدا

+وجود آب و هوای پویا در بازی

+وجود قابلیت Photo Mode

نقاط ضعف:

-گرافیک فنی و بصری ناامیدکننده

-وجود تبلیغات گاه و بیگاه درون بازی

-گیم پلی به شدت بدقلق در بخش تیراندازی بازی

-تفاوت نکردن صدای ماشین‌ها نسبت به یکدیگر

User Rating: ۳.۹۶ ( ۵ votes)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا