معرفی بازی

معرفی بازی نور

 

نور موجودی است کوچک که در جزیره‌ای کاملاً تاریک و با دشمنان خطرناک فرورفته است، او بر خلاف تمام موجودات این جزیره، سلاحی جالب دارد که می‌تواند با آن توپ‌های کوچکی را پرتاب کند و باعث ایجاد نور و روشنایی شود، اما این توپ‌ها موقتی هستند و نمی‌توانند موجب روشنایی این جزیره شود که در تاریکی مطلق به سر می‌برد. نور باید دنبال راه خروج و بیرون رفتن از این جزیره بگردد اما این ماجراجویی، کار آسانی نیست… .

بازی نور، اثر پیمان قاسمی یک بازی پازل ماجرایی با یک گرافیک پیکسلی و بسیار دوست داشتنی است که حدود ۴ مگابایت حجم دارد و تنها در ۷۲ ساعت ساخته شده است. از همان اول که وارد بازی می‌شوید، موسیقی بازی شما را جذب خود می‌کند اما متأسفانه تنوع خاصی در موسیقی بازی  وجود ندارد که می‌توانست به جذاب‌تر شدن این بازی کمک شایانی بکند. ویژگی این نوع بازی‌ها به سختی آن است که نور، این خاصیت را از دست نداده و این اصل را رعایت کرده است و هرچه قدر که بازی را پیش می برید، بازی سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. بازی نور وابسته به سرعت عمل و واکنش شما است و اگر سرعت عمل خوبی در مبارزات با دشمنان یا حتی راه رفتن ساده نداشته باشید، ممکن است به قیمت جان شما تمام شود.

نور یک بازی ساده و مستقل است که می‌تواند شما را چند ساعتی سرگرم خود کند اما اصلی‌ترین مشکل بازی این است که در بازی ذخیره‌سازی وجود ندارد و اگر شما دکمه خروج را بزنید، باید دوباره از اول بازی شروع کنید، البته اندک باگ‌هایی هم در بازی وجود داشت که عذاب‌آور نبودند و به نسبت زمان ساخت بازی، واقعاً عالی است؛ شاید نور یک بازی ساده و رایگان باشد اما پیمان قاسمی، بازیساز جوان نشان داد که با ۷۲ ساعت هم می‌توان بازی کوچک اما زیبایی ساخت که به جای تعریف و تمجید بی جهت، حرفی برای گفتن داشته باشد.


 

نور

ماجرایی

رایانه‌های شخصی

پیمان قاسمی

پیمان قاسمی

گیم میکر

۱۳ شهریور ۱۳۹۷

بهترین بازی ژانر ماجرایی در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا