معرفی بازی

معرفی بازی هاله‌ی مرگ


بازی هاله مرگ، دومین اثر Tedy Studio است که به‌تازگی روانه بازار شده است. اثری که با صرف زمان بیشتر، می‌تواند یک تجربه لذت‌بخش را از یک بازی ماجراجویی به بازیباز ارائه دهد.

اثر پیشین Tedy Studio، بازی «تصمیم» بود که در این اثر، مهم‌ترین نکته‌ای که وجود داشت، تأثیر تصمیمات شما بر داستان بازی بود. حالا در جدیدترین ساخته این استودیو، علاوه بر حضور این المان که شدیداً داستان بازی را جذاب می‌کند، بازی با یک سبک متفاوت نیز ارائه می‌شود.

داستان بازی، به‌نظر کاملاً ساخته ‌و پرداخته ذهن بازیساز است. شهری به نام «الدر» که زادگاه کاراکتر اصلی بازی است درخطر حمله دشمنی دیرینه به نام «ریث» قرار دارد و حال کاراکتر برای نجات سرزمینش، راهی ماجراجویی می‌شود.

بازی هاله مرگ در برخی مراحل، مکالماتی دارد که در این مکالمات، گاهی با انتخاب‌هایی روبرو می‌شوید و نتیجه این انتخاب‌ها، می‌تواند در داستان بازی تأثیرگذار باشد؛ اما این مورد نیز نقطه عطف اصلی روایت داستان هاله مرگ نیست.

مهم‌ترین و جالب‌ترین نقطه عطف در روایت داستان، این است که کاربر گاهی در نقش کاراکتر مثبت و گاهی نیز در نقش ریث، دشمن قدرتمند بازی که داستان جالب خود را نیز دارد، به بازی می‌پردازد. این موضوع باعث می‌شود تا در برخی موارد، پرده از رازهایی که کاراکتر مثبت موفق به کشف آن‌ها نشده نیز، برداشته شود.

در بازی، قابلیت بازی کردن با چند کاراکتر با نام‌ها و قدرت‌های مختلف وجود دارد که می‌توانید داستان بازی را با هرکدام از آن‌ها پیش ببرید. هرکدام از این کاراکترها نیز در طول بازی دیالوگ‌های خود را به شیوه‌ای متفاوت بیان می‌کنند که در قسمت توضیحات کاراکترها نیز به خلق ‌و خوی هر شخصیت اشاره ‌شده است.

گرافیک بازی قدری خاص است، به این صورت که شخصیت‌ها و دشمنان در بازی به شکل پیکسلی طراحی‌شده‌اند، اما محیط بازی، شرایط نسبتاً طبیعی خود را دارد. محیط‌ها با استفاده درست از رنگ‌های شاد یا خوفناک، اتمسفر لازم در هر بخش بازی را ارائه می‌دهند. پرداختن به جزئیات نیز موضوعی است که به ‌سادگی در محیط‌های هاله‌ی مرگ، قابل ‌مشاهده است.

مبارزات بازی از ضربات شمشیر، پرتاب بمب و حرکت‌های دیگری که در طول بازی به انتخاب شما باز می‌شوند، تشکیل می‌شود. البته استفاده از قابلیت پرش نیز می‌تواند در مبارزات مفید باشد.

مبارزات بازی، به‌خودی‌خود، چندان چالش‌برانگیز نیستند. تنها موضوعی که می‌تواند قدری مبارزات را دشوار کند، نبود قابلیت دفع ضربات دشمن است. البته با استفاده از قابلیت جاخالی دادن به چپ یا راست که در طول بازی می‌توانید آن را به دست آورید، قدری این ضعف را جبران می‌کند.

از سوی دیگر، موضوعی که می‌تواند مبارزات را بیش ‌از پیش ساده کند، وجود باگ‌هایی در حرکات برخی دشمنان بازی است که با استفاده از آن‌ها می‌توان به ‌سادگی برخی از باس فایت‌های بازی را نیز از پای درآورد. البته این مشکلات فقط در دشمنان وجود ندارد و گاهی مجبور می‌شوید به دلیل گیرکردن در زمین، مرحله را از اول شروع کنید.

دشمنان نیز در هر محیط، تنوع خوبی دارند که در کنار حضور باس فایت‌های بسیار جالب، این موضوع بهتر هم می‌شود. بازی در مقابله با باس فایت‌ها، تنها به مبارزه و از پای درآوردن آن‌ها ختم نمی‌شود و گاهی باید با فرار کردن از دست این دشمنان، مرحله را به اتمام رسانید.

موسیقی بازی، موضوع دیگری است که وابسته به حضور در هر محیط و شرایطی، متفاوت عمل می‌کند و حس حضور در همان شرایط و محیط را القا می‌کند.

بازی هاله‌ مرگ، اثری است که به دوست‌داران تجربه‌های ماجراجویانه توصیه می‌شود، زیرا با ارائه یک داستان جذاب و تعاملات خوب در عین سادگی، اثر قابل قبولی را ارائه می‌دهد که با صرف زمان بیشتر از طرف سازندگان، می‌تواند به اثری به‌یادماندنی تبدیل شود.


هاله‌ مرگ

اکشن ماجرایی

موبایل

Tedy Studio

Tedy Studio

یونیتی

۱۳۹۹

دانلود

نمایش بیشتر

۲ دیدگاه

  1. ممنون از تیم گیمین بابت معرفی بازی
    نکاتی که درباره گیم پلی گفتید کاملا درسته و سعی هم کردیم که توی بازی خورشید سرخ گیم پلی جذاب و متنوع تری رو ارائه بدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا