معرفی بازی

معرفی بازی ایرانی شکست داعش


یکی از منفورترین گروهک‌های تروریستی در ذهن تمام افراد جهان، گروهک تروریستی داعش است. داعش جنایتکار با حمله به سوریه و اشغال کردن چندین شهر در این کشور، باعث شد تا جوانان کشورمان برای حفاظت از حرمین حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) و همچنین مرزهای کشورمان به جنگ با این گروهک بروند.

در صنعت سرگرمی ایران، شاهد اقتباس‌هایی سینمایی و ویدیو گیمی، مخصوصاً برای پلتفرم موبایل از این وقایع بودیم؛ اما در حوزه بازی‌های ویدیویی، محصولات باکیفیت در این زمینه بسیار کم بوده است.

بازی ایرانی شکست داعش یکی از اقتباس‌های تقریباً باکیفیت و سرگرم‌کننده در این زمینه است که در ادامه مقاله به معرفی این بازی می‌پردازیم.

داستان بازی روایتگر سربازی‌ است که برای مرخصی سه‌هفته‌ای خود، تصمیم می‌گیرد با مادرش به زیارت حرمین دمشق برود، اما در سوریه اتفاقاتی می‌افتد که باعث می‌شود سرباز قصه، زودتر از موعد به انجام وظیفه خود در سوریه برود.

داستان بازی شاید اصلاً کیفیت خوبی نداشته باشد، اما حضورش بهتر از نبودش است.

گیم پلی بازی، بسیار شبیه بازی‌های ساید اسکرولینگ رترو NES و SNES است، مخصوصاً همانطور که سازندگان بازی اشاره کرده بودند، شبیه به بازی Metal Slug و بازی‌های از این قبیل است.

گیم‌ پلی بازی در کل روان است و می‌توان با آن سرگرم شد، البته یکی از مشکلات بازی که متأسفانه بر تجربه بازی بسیار تأثیر بدی گذاشته است، این است که بعد از تمام شدن جانتان، یا باید یک تبلیغ بعضاً طولانی را تماشا کنید تا به ازای آن، دو جان به‌دست آورید و یا باید از طریق پرداخت‌های درون برنامه‌ای، هزینه‌ای برای خرید جان صرف کنید. در کل، گیم ‌پلی بازی سرگرم‌کننده و اعتیادآور است که می‌توان از تجربه آن لذت برد.

در بخش گیم پلی، اشاره کردیم که شکست داعش، بسیار شبیه بازی Metal Slug و بازی‌های از این قبیل است، این مورد برای گرافیک بصری بازی هم صدق می‌کند. بازی از لحاظ گرافیکی، دارای گرافیکی ١۶ بیتی ساید اسکرولینگ، همانند بازی‌های اشاره شده است و از این لحاظ، بازی تقریباً کم نقص ظاهر شده است.

از لحاظ فنی هم با مشکل خاصی روبرو نشدیم و بازی کاملاً روان اجرا شد و می‌توان گفت که بازی از لحاظ بصری و فنی مشکل خاصی ندارد.

در نهایت، اگر از بازی‌های دوبعدی همانند بازی‌هایی مانند Metal Slug، Double Dragon و… خوشتان می‌آید و دلتان برای این نوع بازی‌ها تنگ شده است، پیشنهاد می‌شود بازی ایرانی شکست داعش را تجربه کنید، چون از کیفیت تقریباً مطلوبی برخوردار است و حتی در بعضی از مواقع، اعتیادآور است.


شکست داعش

اکشن

موبایل

جوادی گیمز

جوادی گیمز

یونیتی

۱۴۰۰/۷/۲۴

دریافت از بازار

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا