معرفی بازی

معرفی بازی شاه دزد


طی این سال‌ها، ما شاهد رشد صنعت بازی‌های موبایلی در ایران بوده‌ایم، بازی‌هایی که شاید یک بازی کاملاً جدید نبوده‌اند و بیشتر از بازی‌های خارجی الهام گیری کرده‌اند، ولی با خلاقیت‌های واقعاً خوب، توانسته‌اند که حتی در بعضی از مواقع، بازی‌ای بسازند که بتواند به راحتی با نمونه‌های خارجی رقابت کند.

بازی شاه دزد، بازی‌ای است که با الهام از چند بازی خارجی و تلفیق آن با خلاقیت توانسته است به یک بازی‌ای تبدیل شود که ساعت‌ها شما را مجذوب خود کند.

داستان بازی درباره زندگی دزدی‌ است که می‌خواهد به بهترین دزد جهان تبدیل شود و برای این کار باید به خزانه دیگران دستبرد بزند و در عین حال از خزانه خود که حاصل دزدی از خزانه دیگران است به بهترین شکل ممکن، با استفاده از تله‌های متنوع بازی و ارتقاء آن‌ها مراقبت کند.

البته اگر در بازی یک داستان پیش زمینه جذاب و اصولی وجود داشت، حتماً بازی جذاب‌تر می‌شد، اما با این حال، بازی با صحبت‌های بامزه راوی و اسم های بانمک سطح‌هایی که در بازی وجود دارد، می‌تواند اوقات خوشی را برایتان به ارمغان بیاورد.

مکانیزم بازی اینگونه است که شما باید به خزانه دیگر بازیکنان دستبرد بزنید که در راه شما بستگی به سطحی که هستید تله وجود دارد، شما باید با مهارت‌هایی که دارید آن‌ها را پشت سر بگذارید، به گاوصندوق برسید و درب گاوصندوق را باز کنید و تمام خزانه را به غارت ببرید و با امتیازات به‌دست ‌آمده، شروع به ساخت و ساز کنید.

در کنار این کار، شما باید از خزانه خود هم در برابر دستبرد زدن بقیه بازیکنان با استفاده از تله‌هایی که طراحی کرده‌اید، مراقبت کنید.

شما اگر موفق به غارت خزانه‌ها شوید و یا بازیکنان دیگر نتوانند به خزانه شما دستبرد بزنند، در پاداش به شما، سکه و امتیاز تعلق می‌گیرد، ولی اگر بتوانند به خزانه شما برسند، مقداری سکه و امتیاز از دست می‌دهید.

در بازی شما دارای سکه و امتیاز هستید که هر کدام برای کارهای خاصی خرج می‌شوند. با سکه‌ها می‌توانید تله‌های جدیدی بسازید و یا تله‌های خود را ارتقاء دهید، اما با امتیاز می‌توانید سطح خودتان را بالا ببرید و باید از سطح یک که اسم آن آفتابه دزد است به سطح‌های بالاتر بروید و در جدول جزو بازیکنان برتر شوید.

شما در تله‌گذاری باید طوری تله‌های خود را طراحی کنید که هم برای بازیکنان دیگر سخت باشد و هم غیرقابل گذر نباشد، چون در غیر این صورت مورد تأیید سیستم بازی نیست.

در بازی همینطور با محیط دیگری هم سر و کار دارید که در واقع محل زندگی شما است؛ وقتی شما با این محیط روبرو می‌شوید، به‌شدت شما را یاد بازی‌هایی مانند This War of Mine و نسخه فرعی فرنچایز معروف شرکت بتسدا یعنی Fallout که نام آن Fallout Shelter است، می‌اندازند.

شما در این محل می‌توانید صندوق‌های خود را باز کنید، تله‌ها را ارتقاء دهید، از معدن طلا سکه استخراج کنید و… که بازی به طرز عجیبی حتی در این بخش هم شما را سرگرم می‌کند.

اگر می‌خواهید در یک دنیای آنلاین زیبا سرگرم شوید، پیشنهاد می‌کنم حتماً به این بازی سر بزنید.


شاه دزد

استراتژی

موبایل

استودیو کاریزما

استودیو پاییزان

یونیتی

۱۳۹۷

۱- نامزد جایزه بازیسازی مستقل گیم کانکشن آمریکا ۲۰۲۰

۲- بهترین بازی چندنفره چهارمین جشنواره بین المللی IMGA حوزه خاورمیانه

۳- فینالیست ایندی پرایز لندن ۲۰۱۹

۴- نامزد بهترین بازی سال ۱۳۹۷ جشنواره ایران ساخت

۵- فینالیست ایندی پرایز چین ۲۰۱۸

۶- بهترین بازی سال از دیدگاه هنری چهارمین جشنواره بازیسازان مستقل ایران

۷- نامزد بهترین بازی از دیدگاه طراحی، فنی، صدا و موسیقی چهارمین جشنواره بازیسازان مستقل ایران

۸- نامزدهای بهترین طراحی بازی در نخستین جشنواره ویگما

۹- نامزد جایزه خلاقانه ترین بازی سال در نخستین جشنواره ویگما

۱۰- نامزد بهترین کاگردانی هنری در نخستین جشنواره ویگما

۱۱- نامزد بهترین صدا و موسیقی در نخستین جشنواره ویگما

۱۲- نامزد بهترین بازی سال کافه بازار

دانلود

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا