اخبار

آغاز ارسال آثار به نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر + جوایز جشنواره اعلام شد

با آغاز ارسال تولیدات بازیسازان ایرانی برای شرکت در نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر، بازیسازان می‌توانند برای شرکت در این جشنواره به سایت این رویداد مراجعه نمایند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بنا بر اعلام اولیه در فراخوان نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر، زمان ارسال تولیدات بازیسازان ایرانی در بخش‌های مختلف جشنواره به تازگی آغاز شده و دبیرخانه نهمین جشنواره برای اطلاع دقیق بازی‌سازان از کم و کیف چگونگی برگزاری جشنواره و نحوه ارسال تولیدات و شرایط داوری، آیین‌نامه آن را نیز بر روی سایت جشنواره به نشانی fajrgamefestival.ir منتشر کرده است.

بر اساس فراخوان نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر، این جشنواره در سه بخش رقابتی زیر برگزار می‌شود:

  • بخش بهترین دستاورد: شامل معرفی بهترین بازی سال، بهترین دستاورد فنی، طراحی بازی، هنری، صداگذاری و موسیقی، داستان و روایت در بازی و فرهنگی
  • بخش بهترین بازی در سبک (ژانر): شامل اکشن، ماجرایی، نقش‌آفرینی، سکوبازی، استراتژی و شبیه‌سازی، ورزشی، تفننی، مسابقه‌ای، پازل، دفاع از قلعه، تیراندازی، کلمه‌ای و اطلاعات عمومی
  • بخش ویژه جشنواره شامل بازی‌های قابل تقدیر در موضوعاتی نظیر: خانواده، مقاومت، روایت پیشرفت، بهترین بازی از نگاه مردم، بهترین به‌‌روزرسانی و بازی مورد انتظار

بر این اساس جایزه بهترین بازی سال ۱۵۰ میلیون تومان، جایزه بخش دستاوردها برای هر دستاورد ۳۰ میلیون تومان، جایزه بخش سبک‌ها برای هر سبک بازی ۲۰ میلیون تومان، جایزه بهترین بازی مردمی ۲۰ میلیون تومان و جایزه بخش ویژه ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است.

علاوه بر جوایز بخش‌های رقابتی، رویداد سرمایه‌گذاری بر بازی‌های رایانه‌ای نیز آماده ثبت‌نام از تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌ساز است که تاکنون ۱۰ میلیارد تومان حمایت برای اجرای این رویداد توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصیص داده شده است.

بازیسازان ایرانی برای شرکت در این جشنواره تا ۲۲ آبان ماه فرصت دارند تا تولیدات خود در بخش‌های مختلف را به سایت نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر به نشانی fajrgamefestival.ir ارسال کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۵۸۱۲۹-۰۲۱ تماس بگیرند.

لازم به ذکر است، بازی‌هایی که در بین بازه‌ی زمانی آخرین جشنواره برگزار شده بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، منتشر شده‌اند نیز می‌توانند در تمام بخش‌های اصلی نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر شرکت کنند؛ یعنی بازی‌هایی که بعد از هشتمین جشنواره برگزار شده از سوی بنیاد در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ به بعد منتشر شده‌اند، مشکلی بابت حضور در نهمین جشنواره ندارند. بخش بهترین به‌‌روزرسانی نیز برای بازی‌هایی که قبلاً در دوره‌های قبلی شرکت کرده‌اند و بخش بازی مورد انتظار برای بازی‌های جدید در حال ساخت، تعبیه شده‌اند که بازیسازان می‌توانند بازی‌های خود را در این بخش‌ها ثبت‌نام کنند.
نمایش بیشتر

۳ دیدگاه

  1. سلام اگر من بخوام با شما همکاری کنم باید به کی و چه شماره و چه آدرسی پیام بدم؟
    قبلاً هم ایمیل دادم دو ماه پیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا