معرفی بازی

معرفی بازی افسانه زابین


بازی افسانه زابین، روایتگر داستان پسر بچه‌ای به نام زابین است که تا به حال از کاکتوس خود جدا نشده و خانه را ترک نکرده است.

روزی زابین دیرتر از همیشه از خواب بیدار می‌شود، در همان زمان متوجه می‌شود که حال و هوای خانه عادی نیست؛ در همان حین، یک بطری که در آن نامه‌ای وجود دارد نظر او را جلب می‌کند و در نامه رازی نوشته شده است که زابین را وادار می‌کند که برای اولین بار خانه خود را ترک کند.

در بازی، شاید شاهد یک داستان جذاب و درگیر کننده نباشیم، اما در کل، با داستانی قابل قبولی طرف هستیم که در اینجور بازی‌ها، تقریباً غنیمت حساب می‌شود.

مکانیزم گیم ‌پلی بازی در یک جمله ساده، چالش برانگیز و سرگرم‌کننده است که می‌تواند شما را مدت‌ها درگیر خود کند. مکانیزم بازی اینگونه است که شما باید با حرکت دادن زابین، با توجه به محدودیت حرکات و برداشتن کلید، درب از درب خارج شوید که شاید در اوایل بازی آسان باشد، ولی با طی کردن مراحل بازی، حسابی شما را به چالش می‌کشد که واقعاً لذت بخش است.

اما چیزی که در طول بازی در ذوق مخاطب می‌زند و باعث دلزدگی بازیکن از بازی می‌شود، سیستم تمام شدن انرژی در بازی است که در بازی‌هایی مانند هم سبک Candy Crush Saga جان‌هایی وجود دارد که شما با هر بار باختن در بازی، آن‌ها را از دست می‌دهید و برای ادامه آن، اگر نمی‌خواهید پول خرج کنید، باید زمانی را صبر کنید تا جان خود بازگردد.

ولی در این بازی، همچین مکانیزمی وجود دارد که شما در ابتدا دارای ۱۰ انرژی هستید که با هر بار باختن، آن را از دست می‌دهید و باید زمانی را صبر کنید یا یک تبلیغ نسبتاً طولانی را تماشا کنید تا دوباره انرژی‌ها پر شود که البته در منو بازی، زمان شماری برای پر شدن انرژی‌ها وجود ندارد.

در بازی‌هایی مانند Candy Crush Saga شاید ساعت‌ها طول بکشد تا هر پنج جان خود را از دست بدهید، اما در اینجور بازی‌های معمایی، باختن یک عمل عادی است که شاید در پنج دقیقه ده بار ببازید تا راه اصلی خارج شدن از اتاق را پیدا کنید، به همین علت این مورد ممکن است در ذوق مخاطب بزند.

در کل اگر بخواهم این بازی را وصف کنیم، باید بگوییم که این بازی اصطلاحاً خوراک تاکسی، مترو و اتوبوس است که می‌تواند راه‌های طولانی مسیر پیش روی خود را با لذت طی کنید.


افسانه زابین

تفننی / معمایی

موبایل

Staring Abyss Games

Staring Abyss Games

یونیتی

۱۳۹۸

۱- فینالیست ایندی پرایز چین ۲۰۱۹

دانلود

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا